Reklama

Reklama

Druhowie chcą stworzyć tablicę pamięci zmarłych kolegów. "Jesteśmy Im to winni"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UG Żychlin

Druhowie chcą stworzyć tablicę pamięci zmarłych kolegów. "Jesteśmy Im to winni" - Zdjęcie główne

. | foto UG Żychlin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szlachetne przedsięwzięcie zaplanowali strażacy ochotnicy ze Śleszyna (gmina Żychlin). Druhowie zamierzają stworzyć tablicę upamiętniającą wszystkich tych, którzy służyli w ich jednostce, a którzy odeszli na wieczną wartę. Jednocześnie proszą okolicznych mieszkańców o pomoc w stworzeniu bezcennego archiwum.

Reklama

- Zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Otóż chcemy zrobić tablicę pamięci w naszej strażnicy. Tablicę, gdzie będą umieszczone zdjęcia osób, odpowiednio przypisane, które działały jako druhowie w naszej jednostce, a niestety już są po tamtej stronie na wiecznej warcie. Jesteśmy Im to winni, by pamięć po Nich nigdy nie zaginęła. A każda z tych osób w mniejszym, lub większym stopniu przyczyniła się do rozwoju tej jednostki - piszą druhowie OSP Śleszyn.

Strażacy wyjaśniają, że kronika strażacka nie była aktualizowana na bieżąco, w związku z czym ciężko jest dotrzeć do wszystkich nazwisk byłych druhów.

- I teraz ogromna prośba, jeśli pamiętacie Waszego tatę, dziadka, pradziadka, brata, wujka itp, jak służył w naszej jednostce, to dajcie nam znać. Byli byśmy wdzięczni, jakbyście mieli jakieś zdjęcie, oczywiście najlepiej, jakby się zachowało jakieś w mundurze, ale może być i zwykłe. My to zdjęcie zeskanujemy i obrobimy tak, by mogło zawisnąć na tablicy pamięci. Wszystkie zdjęcia oddamy. Jeżeli macie też inne zdjęcia związane z naszą jednostką, to też byli byśmy bardzo wdzięczni, gdyż chcemy jak najlepiej udokumentować historię OSP Śleszyn.  My sami też będziemy się do Państwa osobiście odzywać w tej sprawie. Ale jak ktoś może samemu wcześniej dać znać, to podjedziemy i odbierzemy, po czym zwrócimy zdjęcia.

Druhowie proszą o udostępnienie tej wiadomości na Facebooku (Znajdziecie ją tutaj - KLIK) oraz kontakt na ich profilu, bądź pod numer 503627505.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy