Reklama

Reklama

Duża policyjna akcja pod Kutnem. Pseudokibice podszywali się pod celników, chcieli przejąć towar za 25 mln zł [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 18 paź 2021 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ośmiu pseudokibiców podszywało się pod funkcjonariuszy służby celnej w celu przejęcia nielegalnego towaru o wartości ponad 25 milionów złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani w wyniku wspólnej akcji kutnowskich funkcjonariuszy oraz policjantów z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Sąd zdecydował, że sprawcy rozboju najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, a właściciel posesji został oddany pod dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa.

Reklama

Akcja policji miała miejsce 13 października na terenie gminy Krośniewice (jak się dowiadujemy, chodzi o wieś Teresin). Sprawcy podając się za  funkcjonariuszy Służby Celnej zatrzymali do kontroli kierowcę opla astry. Informując 27-letniego mężczyznę, że jest zatrzymany, założyli mu imitujące kajdanki plastikowe opaski na ręce. Następnie  razem z nim podjechali na teren jego posesji pod pretekstem konieczności wykonania przeszukania.

Na miejscu w kominiarkach i opaskach z napisem służba celna pozorowali czynności procesowe. Po ujawnieniu w jednej z hal paczek z nielegalnym tytoniem rozpoczęli ich załadunek na wcześniej przygotowany samochód ciężarowy.  Niespodziewanie dla oszustów w tym momencie  na posesji pojawili się prawdziwi policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy od dawna pracowali nad sprawami podobnych zdarzeń.

Na widok kryminalnych rzekomi „celnicy” próbowali uniknąć zatrzymania ratując się ucieczką. Szybka i sprawna akcja podczas, której padło kilka strzałów ostrzegawczych doprowadziła do zatrzymania 8 mężczyzn, którzy brali udział w rozboju.

- Są to pseudokibice w wieku od 26 do 36 lat, znani policjantom jako członkowie bojówki jednego z łódzkich klubów. Towar , po który przyjechali to tytoń bez polskich znaków akcyzy używany do palenia fajką wodną.  Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 33 tony tego wyrobu. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na ponad 25 mln złotych - informują funkcjonariusze. 

W trwających do późnych godzin wieczornych czynnościach procesowych brało udział kilkadziesiąt policjantów zarówno z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, Komisariatu Policji w Krośniewicach jak i  Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Zabezpieczono również fałszywe legitymacje policyjne, emblematy z napisem służba celna, którymi posługiwali się zatrzymani, a także fałszywe tablice rejestracyjne, kij bejsbolowy czy też gaz łzawiący. Podczas przeszukań pomieszczeń okazało się, że 27-letni pokrzywdzony rozbojem na swojej posesji posiadał również plantację konopi indyjskich. W związku z tym mężczyzna również został zatrzymany.

14 października wszyscy usłyszeli zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Łęczycy wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 8 pseudokibiców. 15 października sąd wydał decyzję o tym, że  najbliższe trzy miesiące spędzą oni w areszcie. Członkom bojówki, która często finansuje swoją działalność z handlu kontrabandą , grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 27-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego usłyszał natomiast zarzut uprawy konopi indyjskiej za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Został on oddany pod dozór policyjny. Sprawą nielegalnych wyrobów akcyzowych zajmie się teraz Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją kutnowskiej komendy. Sprawa jest rozwojowa. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

info: KPP Kutno

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)