Reklama

Reklama

Duże pieniądze dla kutnowskiego muzeum! Dzięki nim uda się...

Opublikowano: pt, 28 lut 2020 10:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum Regionalne w Kutnie pozyskało środki finansowe pozostające w dyspozycji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwa złożone wnioski grantowe zostały rozpatrzone pozytywnie i do placówki trafi ponad 130 tys. złotych!

Reklama

W ramach pierwszego programu: Kultura ludowa i tradycyjna realizowane będzie zadanie zatytułowane "Mistrz tradycji". Koordynatorka i autorka projektu, Sylwia Kacalak, stworzy przestrzeń międzypokoleniowej wymiany, w której Mistrz – uznany kutnowski rzeźbiarz Antoni Kamiński - przekaże wiedzę i umiejętności grupie wychowanków Placówki Opiekuńczo – Wychowaczej "Tęcza" w Kutnie. Dziesięć osób, które przynależą do koła plastycznego "Misz – Masz", weźmie udział w szkoleniu, warsztatach prowadzonych przez artystę. Koszt zadania to 19 200 zł. Zostało ono dofinansowane w 100 proc.

Drugie zadanie w cyklu dwuletnim, które otrzymało dotację w kwocie 122 300 zł "Kutno. Powstanie i rozwój małego ośrodka miejskiego w ujęciu interdyscyplinarnym", należy do obszaru "Ochrona zabytków archeologicznych 2020". Programem zarządza Narodowy Instytut Dziedzictwa. Celem projektu jest całościowe, interdyscyplinarne opracowanie badań archeologicznych i historycznych, prowadzonych w latach 1990-2019, które objęły swym zasięgiem znaczną część historycznego miasta (m.in. królewski pałac podróżny Augusta III Wettina, rynek Starego Miasta, Ratusz, Rynek Zduński) i ich prezentacja w planowanej polsko- angielskiej publikacji książkowej. Oprócz wydawnictwa dofinansowanie obejmuje konserwację kilkuset zabytków archeologicznych, które będzie można oglądać w nowo otwartym kompleksie muzealnym. Uzyskanie dotacji było możliwe dzięki współpracy z dr. inż. Arturem Ginterem.

Uzyskane z Ministerstwa środki pozwolą naszemu muzeum na realizację nowatorskich, ciekawych i potrzebnych projektów. Warto także podkreślić, iż nasze pomysły zostały dostrzeżone i wyłonione z kilkuset innych projektów, złożonych przez instytucje kulturalne z całej Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)