Reklama

Duże pieniądze dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Zostaną przeznaczone na...

Opublikowano:
Autor:

Duże pieniądze dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Zostaną przeznaczone na...  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 82 miliony złotych - tyle rząd ma zamiar przeznaczyć na działania druhów z OSP. Do jednostki, która złoży odpowiedni wniosek może trafić 5000 zł. Na co strażacy-ochotnicy będą mogli przeznaczyć taką kwotę?

5000+ to rządowy projekt, który gwarantuje środki finansowe Ochotniczym Strażom Pożarnym na akcje z zakresu propagowania pierwszej pomocy, jak również wydarzeń kulturalnych lub sportowych. Ma to na celu edukację lokalnych społeczności z zakresu właśnie pierwszej pomocy. Wnioski na „5000+” jednostki OSP mogą składać do 10 września.

Po otrzymaniu dotacji jednostki OSP będą przeprowadzać zadania z zakresu organizacji akcji służących propagowaniu uprawiania sportu i aktywności fizycznej oraz akcji oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Druhowie będą mogli też prowadzić zajęcia propagujące zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Warto wspomnieć, że w wyniku nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej, „dołożono” strażakom-ochotnikom dodatkowe zadania, czyli realizację powyższych przedsięwzięć. Dlatego też na ten cel w tym roku przeznaczone zostanie 5 tys. zł na jednostkę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE