reklama

Duże pieniądze, większe bezpieczeństwo. Gmina zapowiada ważną inwestycję

Opublikowano:
Autor:

Duże pieniądze, większe bezpieczeństwo. Gmina zapowiada ważną inwestycję - Zdjęcie główne
Autor: poglądowe/KCI, AI | Opis: Duże pieniądze, większe bezpieczeństwo. Gmina chwali się nową inwestycją

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaGmina Oporów dzieli się informacjami, które powinny ucieszyć mieszkańców. Samorząd otrzymał wsparcie finansowe, które zapewnić ma zwiększenie bezpieczeństwa dla tysięcy osób.
reklama

Gminie Oporów udzielono dofinansowanie w wysokości 120 000 zł w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Całkowita wartość zadania wynosi 150 000 zł, z czego 30 000 zł stanowi wkład własny gminy.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup mobilnej stacji uzdatniania wody. Dzięki temu gmina będzie dysponowała nowoczesnym wyposażeniem zapewniającym mieszkańcom dostępu do bezpiecznej wody w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych czy innych zdarzeniach nadzwyczajnych.

Urząd podkreśla, że mobilna stacja uzdatniania pozwoli na uzdatnianie wód powierzchniowych i produkcję wody zdatnej do spożycia. Urządzenie wyposażone będzie m.in. w zaawansowany system filtracji, odwróconą osmozę oraz sterylizację UV.

- Realizacja zadania znacząco zwiększy poziom bezpieczeństwa mieszkańców oraz gotowość Gminy Oporów do reagowania w sytuacjach zagrożenia i kryzysów - przekonują władze gminy. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo