Reklama

Duże zmiany w Biedronce! Skrócone godziny otwarcia, ograniczenie liczby klientów. Co jeszcze?

Opublikowano:
Autor:

Duże zmiany w Biedronce! Skrócone godziny otwarcia, ograniczenie liczby klientów. Co jeszcze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sklepy Biedronka pozostają otwarte, dostawy są realizowane na bieżąco, lecz nie wszystko może pozostać w niezmienionym stanie. Placówki handlowe również muszą bowiem stawić czoła zagrożeniu pandemią. Dlatego Biedronka wprowadza w swoich sklepach specjalne rozwiązania, m.in: płyny dezynfekujące i chusteczki nawilżające dla klientów, zmiana czasu pracy sklepów i limity osób na terenie placówek. Działaniami prewencyjnymi objęci zostali także pracownicy. Jak dokładnie ma to wszystko wyglądać?

Po pierwsze Biedronka skraca godziny pracy sklepów w całym kraju – placówki będą otwarte dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, jednak nie później niż do 23 marca.

Jedną z pierwszych nowości w sklepach będą nawilżane chusteczki przy kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia. Ponieważ dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo.

Żeby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi, sklepy wprowadzą oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni.

W placówkach sieci pojawiły się komunikaty przypominające klientom o konieczności używania rękawiczek przy pakowaniu pieczywa. Sieć namawia też kupujących do korzystania z płatności bezgotówkowych.

Pracownicy sieci Biedronka już wcześniej zostali wyposażeni w żele dezynfekujące, a na zapleczach mają do dyspozycji mydła mające właściwości dezynfekujące. Sieć udostępni kasjerom jednorazowe maseczki i rękawiczki. Biedronka planuje też montaż osłon pleksi przy stoiskach kasowych – realizacja tego planu będzie przebiegała stopniowo i jest ściśle związana z dostępnością na rynku tego typu rozwiązań.

Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w sklepach. Co to oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracowników.

Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z doniesieniami służb medycznych, znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE