Dwa zwycięstwa Polfarmexu w sparingach

Opublikowano: pon, 7 wrz 2015 20:09

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wydarzenia Przygotowania do nowego sezonu Tauron Basket Ligi ruszyły pełną parą. Zawodnicy Polfarmexu Kutno już od blisko dwóch tygodni trenują ze sobą, jednak dopiero teraz przyszedł czas na pierwsze mecze sparingowe. W miniony weekend koszykarze z Kutna dwukrotnie zmierzyli się z występującą na co dzień w pierwszej lidze Legią Warszawa.

W pierwszym meczu kontrolnym, który rozegrany został w Warszawie Polfarmex zwyciężył 77-69, chodź początek meczu zdecydowanie należał do gości, którzy w pewnym momencie drugiej kwarty prowadzili różnicą nawet siedemnastu punktów (21-4). Druga połowa spotkania należała jednak do podopiecznych Jarosława Krysiewicza, którzy wygrywając ostatnią kwartę 26-8 przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Legia Warszawa - Polfarmex Kutno 69-77 (16-4, 26-20, 19-27, 8-26)

Legia: Trybański 11, Malewski 11, Kosiński 10, Parzych 9, M. Wilczek 9, Bierwagen 6, Paszkiewicz 4, Linowski 4, Aleksandrowicz 3, Ornoch 2.

Polfarmex: Bartłomiej Wołoszyn 13 (3), Mateusz Bartosz 13, Kevin Johnson 12, Grzegorz Grochowski 10 (1), Michał Gabiński 9, Josh Parker 9 (2), Jarosław Zyskowski 8 (1), Marcin Malczyk 3 (1), Jacek Jarecki 0.

Dzień później koszykarze z Kutna ponownie zmierzyli się z drużyną ze stolicy. Tym razem jednak sparing rozegrany został w Kutnie. Lepszym zespołem ponownie okazały się Lwy, które tym razem po wyrównanym spotkaniu wygrały 68-64. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Jacek Jarecki, który zdobył 17 punktów. Formą strzelecką błysnął również nowy nabytek Polfarmexu Jarosław Zyskowski Jr., gromadząc na swoim koncie 12 oczek.

Polfarmex Kutno - Legia Warszawa 68-64 (24-20, 16-13, 16-19, 12-12)

Polfarmex: Jarecki 17, Zyskowski 12, Wołoszyn 11, Bartosz 8, Johnson 8, Parker 3, Grochowski 5, Gapiński 3, Malczyk 1, Pawlak 0, Poznański 0, Sobczak 0.

Legia: Bierwagen 13, Linowski 12, Wilczek 12, Parzych 7, Kosiński 5, Paszkiewicz 5, Malewski 3, Ornoch 3, Szczerbatiuk 2, Ściborek 2, Aleksandrowicz 0, Szpyrka 0.