Dwa zwycięstwa Rolpuchu w KALS

Dwa zwycięstwa Rolpuchu w KALS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wydarzenia Na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 6 została rozegrana kolejna runda siatkarskiej Ekstraklasy Kobiet. Kibice zgromadzeni na trybunach ogądali bardzo zacięte spotkania. Emocji nie brakowało w każdym z meczów.

W pierwszym spotkaniu zmierzył się dotychczasowy lider tabeli Gaju Team z zespołem Mickiewicza Żychlin. Dziewczęta z Żychlina dzielnie przeciwstawiły się faworytkom do tytułu. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem liderek 25:21. W drugim secie było zdecydowanie więcej emocji. Losy seta ważyły się do ostatniej piłki. Większym doświadczeniem wykazały się dziewczęta występujące dawniej w MMKS Łęczyca, który wygrały na przewagi 26:24.

Drugie spotkanie to również występ zespołu Mickiewicza Żychlin tym razem zmierzył się on z Kasprowiczem Kutno. Mecz zakończył się w trzech setach. Pierwsza cześć gry to wygrana Żychlinianek 26:24. Dziewczęta z Kasprowicza nie poddały się i wykorzystując zmęczenie rywalek wyrównując wynik spotkania wygrywając seta 25:20. W tie breaku lepsze okazały się podopieczne Urszuli Matusiak, które wygrały 15:10.

W kolejnym meczu młode zawodniczki z Gimnazjum nr 1 zmierzyły się z Rolpuchem Kutno. W pierwszym secie mało doświadczone podopieczne Tomasza Stasiak uległy wyżej notowanym siatkarką Rolpucha 12:25. Drugi set przebiegł podobnie jak pierwszy. Doświadczone zawodniczki pokonały młodsze koleżanki 25:11. Wygrywając cały mecz 2:0.

Rolpuch był jedyną niepokonaną drużyną, która rozegrała dwa mecze w dniu dzisiejszym. Kolejnych przeciwnikiem był zespół Hurt Papu Kutno. Pierwszy set to dobra gra HP, który zwyciężył 25:15. Kolejna część spotkania to wyrównana walka i zwycięstwo Rolpucha 25:23. Wszystko miało się rozstrzygnąć w tie breaku. Po ostatniej piłce na tablicy wyników widniał wynik 15:9, a to oznaczało drugie zwycięstwo Rolpuchu Kutno.