Reklama

Dwie nowe ulice w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Dwie nowe ulice w Kutnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta zagłosowano za przyjęciem projektu uchwały, na mocy której dwóm nowym ulicom w naszym mieście nadano nazwy.

W dniu 7 grudnia ubiegłego roku do Urzędu Miasta w Kutnie wpłynął wniosek firmy Patron Polska z prośbą o nadanie nazw dla dróg wewnętrznych, których ta firma jest właścicielem. Konieczność nadania nazw drogom wynikała z faktu, iż na działkach do nich przylegających powstały budynki mieszkalne wielorodzinne, dla których trzeba będzie ustalić adresy. Padły dwie propozycje: dla działki nr 1075/15 - Brylantowa, zaś dla działki o numerze 1075/26 - Bursztynowa.

Obie ulice, o których mowa, stanowią drogi wewnętrzne biegnące od granic miasta w kierunku południowo-zachodnim do granicy z działkami w obrębie Kościuszków. Zespół ds. nazewnictwa ulic i placów na posiedzeniu, które odbyło się 8 marca br. zaproponował przyjęte dziś podczas sesji nazwy: ul. Ireny Sendlerowej zamiast proponowanej Brylantowej i ul. Jana Karskiego zamiast proponowanej Bursztynowej. Właściciel wyraził wcześniej zgodę na ustalenie takich nazw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE