Reklama

Reklama

Dwie wizyty uczniów w naszej redakcji

Opublikowano: 10 listopada 2017 14:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zwiedzanie redakcji, odkrywanie tajników pracy dziennikarzy, grafików i handlowców, zapoznanie się z zasadami funkcjonowania naszego portalu. To wszystko czekało uczniów klas trzecich z SP nr 4 i 6 za progiem naszych drzwi. Z wyraźnym zaciekawieniem słuchali oni o sposobach zbierania informacji oraz procesie tworzenia gazety i reklam.

Reklama

Uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz klasy trzeciej z "Szóstki" przybyli dziś, by zwiedzić naszą redakcję. Ich wizyta odbyła się w ramach grantów oświatowych do realizacji programu "Jestem z Kutna". Liczne grupy trzecioklasistów z ogromną chęcią zwiedziły zakamarki redakcyjnych pomieszczeń, zadawały pytania dotyczące naszej pracy, a także chętnie odpowiadały na te zadawane w ich kierunku. Dzieciaki dosknonale wiedziały, jacy pracownicy są potrzebni, by prowadzić portal i redagować gazetę. Dziecięca wyobraźnia jednak nieco je zwiodła, gdyż spacerując po korytarzu i pokojach wyczekiwali momentu, w którym ujrzą wielką maszynę drukarską, dzięki której powstaje gazeta. Jednak zadowolili się opowieściami dotyczącymi sposobu zbierania informacji, tworzenia reklam czy też składu gazety. Po godzinnej wizycie wyszli uśmiechnięci, bogatsi o wiedzę, jaka została im przekazana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    lordek

    No i robić newsy z du.y

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

    Pp

    Wytłumaczyliście dzieciom jak to jest być hienami publikujacymi byle jakie artykuliki na kci? Mam nadzieję że żadne z nich nie pójdzie w wasze ślady.