Dwunasta wygrana Polfarmexu. Jezioro pokonane

Wydarzenia W 28 kolejce Tauron Basket Ligi Polfarmex Kutno podejmował we własnej hali Jezioro Tarnobrzeg. Podopieczni Jarosława Krysiewicza wygrali pewnie 77-62. Po raz kolejny świetne zawody rozegrał Czech Patrik Auda, który zdobył 23 punkty. Dobry występ zaliczył również zdobywca 15 oczek Grzegorz Grochowski, którego rzut równo z końcową syreną w trzeciej kwarcie był ozdobą spotkania.

Początek spotkania to seria niecelnych rzutów z obydwu stron. Wynik otworzył, co stało się już chyba tradycją, Kevin Johnson skutecznym rzutem zza łuku. Goście szybko jednak złapali właściwy rytm gry i po nieco ponad trzech minutach to oni prowadzili 7-3. Kutnowski zespół szybko zrewanżował się rywalom dwoma celnymi trójkami Audy i kiedy wydawało się, że pierwsza kwarta padnie łupem Farmaceutów w drużynie gości przebudził się Josh Miller, który trzema skutecznymi rzutami z obwodu ustalił wynik kwarty na 18-13 dla przyjezdnych.

Początek drugiej odsłony należał do graczy Jeziora, którzy systematycznie budowali swoją przewagę. Po trzech minutach strata kutnowskiego zespołu wynosiła już 9 oczek (15-24). Ostatnie słowo w tej osłonie należało jednak do podopiecznych Jarosława Krysiewicza, którzy za sprawą skutecznej gry głównie Patrika Audy odrobili straty jeszcze przed przerwą, a dobitka Kevina Johnsona równo z syrena kończącą kwartę zapewniła Farmaceutom czteropunktowe prowadzenie 34-30.

Po zmianie stron Lwy nie zwalniały tempa a ich przewaga punktowa rosła i po czterech minutach od wznowienia gry, po celnym rzucie Czecha wynosiła już 11 oczek (43-32). Drużyna Jeziora starała się gonić wynik, jednak świetna gra Grzegorza Grochowskiego w ostatnich fragmentach tej odsłony (7 punktów w 60 sekund) skutecznie ostudziła ich zapał. Do finałowej kwarty Polfarmex przystępował z jedenastopunktową zaliczką, prowadząc 56-45.

Rozluźnione Lwy nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa w ostatnich minutach spotkania. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się duet Grochowski – Auda, których akcje były ozdobą meczu, wprawiając kutnowską publiczność w stan euforii. Kiedy losy dwóch punktów były już przesądzone trener Jarosław Krysiewicz wpuścił na parkiet dwóch młodych zawodników: Szymona Pawlaka oraz Januarego Sobczaka, który celnym rzutem w ostatniej sekundzie spotkania ustalił wynik meczu na 77-62 dla Farmaceutów.

Była to dwunasta wygrana Farmaceutów w obecnych rozgrywkach TBL, która wciąż daje nadzieję drużynie na awans do najlepszej ósemki.

Do kolejnej victorii zespół kutnowski poprowadził niezawodny Patrik Auda (23 pkt., 7 zb.). Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Grzegorz Grochowski (15 pkt., 4 as.). Kolejne double-double zaliczył Kevin Johnson (11 pkt., 13 zb.).

W drużynie Jeziora wyróżnił się Josh Miller (21 pkt., 5zb.) oraz Craig Williams (14 pkt., 9 zb).

Polfarmex Kutno - Jezioro Tarnobrzeg 77-62 (13-18, 21-12, 22-15, 21-17)

Polfarmex: Auda 23 (3), Łączyński 13 (3), Johnson 11 (1), Wołoszyn 5 (1), Malczyk - Grochowski 15 (2), Jarecki 8 (1), Sobczak 2, Jakóbczyk 0, Bartosz 0, Pawlak 0.

Jezioro: Miller 21 (3), Williams 14 (2), Patoka 13 (1), Wall 8, Wysocki 2 - Morawiec 4, Młynarski 0, Wojdyr 0, Rycerz 0.