Reklama

Dyrektor przyszedł pijany do pracy. „To jedno z najcięższych naruszeń”

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor przyszedł pijany do pracy. „To jedno z najcięższych naruszeń” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod koniec ubiegłego roku W TYM MIEJSCU pisaliśmy o dyrektorze jednego z Domów Pomocy Społecznej, który przyszedł do pracy pijany. Zarząd Powiatu Kutnowskiego niedawno wypowiedział mu umowę o pracę.

10 stycznia Zarząd Powiatu Kutnowskiego podjął uchwałę w sprawie rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej. Wskazano, że umowa z dyrektorem została zawarta 1 grudnia 1994 roku i została rozwiązana z winy pracownika.

- W dniu 27 grudnia 2018 roku Zarząd Powiatu Kutnowskiego uzyskał pisemną informację z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, z której wynikało, iż w dniu 19 grudnia 2018 roku p. Grzegorz (...), zatrudniony na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej, świadczył pracę w stanie nietrzeźwości (zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosiła od 0,61 do 0,65 mg/1) – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Dalej podkreślono, że jednym z podstawowych obowiązków pracownika jest bycie trzeźwym w trakcie wykonywania pracy, a uchybienie temu obowiązkowi jest przejawem jego ciężkiego naruszenia

- Zarząd Powiatu Kutnowskiego, po zaciągnięciu opinii Związku Zawodowego Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej podjął decyzję o rozwiązaniu z Panem Grzegorzem (...) umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika – czytamy.

Dyrektor może odwołać się od decyzji Zarządu Powiatu do Sądu Pracy. Ma na to 21 dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE