Reklama

Działania profilaktyczne: "Bezpieczny przejazd kolejowy"

Opublikowano:
Autor:

Działania profilaktyczne: "Bezpieczny przejazd kolejowy" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 19 lipca kutnowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei przeprowadzili działania, którym celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na niestrzeżonych przejazdach kolejowych.W Polsce jest około 14 tysięcy przejazdów kolejowych, na których rocznie dochodzi do blisko 250 wypadków z udziałem pojazdów. Przyczyną tych zdarzeń jest zignorowanie przepisów o ruchu drogowym, próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami. Również do zdarzeń dochodzi z osobami poruszającymi się pieszo po torach lub przechodzącymi przez nie w miejscach niedozwolonych.

W 2012 roku na terenie powiatu kutnowskiego policjanci zanotowali na przejazdach kolejowych trzy wypadki drogowe z udziałem pieszych oraz jedną kolizję związaną z uszkodzeniem zapory.

W związku z występującymi zagrożeniami 19 lipca kutnowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei objęli nadzorem przejazdy kolejowe na ternie powiatu kutnowskiego. Mundurowi stanowczo reagowali na łamanie przepisów prawo o ruchu drogowym oraz wręczali ulotki informacyjne dotyczące prawidłowych zachowań na przejazdach kolejowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE