Reklama

Reklama

Dzieci doczekały się "Zielonego szlaku"

Opublikowano: pon, 14 gru 2015 09:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 7 grudnia w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach nastąpiło uroczyste otwarcie ekopracowni „Zielony Szlak”.Całkowity koszt zadania wyniósł: 41 653,35 zł. ,w tym dotacja na dofinansowanie zadania z WFOŚiGW w Łodzi wyniosła : 33 744,77 zł., wkład własny gminy: 7 908,58 zł.

Reklama

Dyrektor Jolanta Piotrowicz-Albiniak powitała przybyłych gości w osobach między innymi wójta Gminy Strzelce - Tadeusza Kaczmarka, sekretarza gminy - Ewę Zielak, skarbnik - Iwonę Rosiak, przedstawicieli Komisji Oświaty, dyrektor Gimnazjum w Strzelcach, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli, uczniów i pozostałe osoby, które swoją obecnością uświetniły to wydarzenie.

Dyrektor w swoim wystąpieniu krótko opisała przedsięwzięcia związane z utworzeniem nowoczesnej sali. Podkreśliła, iż dzięki wsparciu finansowemu, uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z profesjonalnych pomocy naukowych, rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz uczyć się przez doświadczenie w nowej ekologicznej pracowni. Edukacja ekologiczna jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat, a w zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu tej edukacji, pomoże uczniom otwierana nowoczesna pracownia.

Kolejnym elementem uroczystości był występ artystyczny. Uczniowie należący do szkolnej drużyny harcerskiej wprowadzili wszystkich obecnych w przyrodniczy, ekologiczny nastrój, z druhną na czele przeprowadzili zgromadzonych magiczną, zieloną drogą do nowej ekopracowni. Tam na zwiedzających czekała grupa uczniów, która pod przewodnictwem przyrodniczki - Haliny Gorlach zaprezentowała pokazy wybranych pomocy edukacyjnych.

Część oficjalna otwarcia pracowni „Zielony Szlak” zakończyła się oglądaniem przez gości poszczególnych pomocy i mową wójta, który w kilku słowach docenił trud osób, zaangażowanych w prace związane z powstaniem omawianego miejsca.

Ostatnim punktem spotkania było wspólne kosztowanie tortu, przygotowanego na tę właśnie okazję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)