Reklama

Dzieci nie pojadą za darmo autobusami. Dlaczego? Prezydent wyjaśnia

Opublikowano:
Autor:

Dzieci nie pojadą za darmo autobusami. Dlaczego? Prezydent wyjaśnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku grudnia W TYM MIEJSCU informowaliśmy o petycji w sprawie wprowadzenia darmowej komunikacji autobusowej dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Niestety, póki co w Kutnie na takie przedsięwzięcie nie ma szans. Dlaczego? Wyjaśnia to prezydent, Zbigniew Burzyński.

Wszystko rozchodzi się o umowę podpisaną w 2016 roku. Miasto pozyskało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 — 2020.

Dofinansowany został projekt pn. „Poprawa stanu publicznego transportu zbiorowego Miasta Kutno poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej"

- Zawarta wówczas umowa określa maksymalny poziom rekompensaty jaki może uzyskać podmiot (MZK sp. z o.o. w Kutnie) realizujący obowiązek świadczenia usług publicznych w transporcie zbiorowym w okresie 10 lat, który upływa z dniem 01 grudnia 2019 r. Wprowadzenie dodatkowych ulg w tym okresie, wiązać się będzie ze spadkiem przychodów podmiotu świadczącego usługę (z tytułu sprzedaży biletów), a tym samym z koniecznością zwiększenia rekompensaty wypłacanej przez Miasto – stwierdza Zbigniew Burzyński.

Zgodnie z zapisami zawartej umowy o dofinansowanie projektu, w przypadku przekroczenia kwoty rekompensaty w niej wskazanej, wartość dofinansowania z RPO ulegnie obniżeniu, uniemożliwiając tym samym realizację projektu.

- Ponadto informuję, iż w związku kończącym się okresem obowiązywania umowy zawartej pomiędzy Miastem Kutno i MZK sp. o.o. w Kutnie na realizację zadań w zakresie publicznego transportu zbiorowego (do dnia 01 grudnia 2019 r.), prowadzone są działania mające na celu opracowanie nowej umowy, która na nowo określi zasady jego funkcjonowania, w tym zasady jego finansowania – kończy prezydent.

Jaki będzie kształt nowej umowy? Odpowiedź na to pytanie przyjdzie z czasem, o czym na pewno poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE