Reklama

Reklama

Dzieci z Dąbrowic "Żyją bezpiecznie, trzeźwo i zdrowo".

Opublikowano: śr, 3 cze 2015 10:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu 01.06.2015 r. odbył się w Zespole Szkół w Dąbrowicach Dzień Profilaktyki obchodzony pod hasłem „Żyj bezpiecznie, trzeźwo i zdrowo”. Akcja miała na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród kierowców. Zwrócono także uwagę na prawidłowe zachowania i sposoby spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież jako alternatywy dla niewłaściwych postaw młodych ludzi.Dzieci brały udział w rozgrywkach sportowych, konkursie wiedzy z przepisów ruchu drogowego, przygotowały plakaty, ulotki, transparenty zgodne z hasłem przewodnim. Prezentowały także piosenki związane z hasłem: Żyj bezpiecznie, trzeźwo i zdrowo.

Reklama

Zmagania klas oceniała komisja w składzie:

p. Anna Czupryniak- Przewodnicząca Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrowicach
p. Katarzyna Banasiak- Członek Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrowicach
s. Monika Siwek- nauczyciel Z.S w Dąbrowicach
Halina Rosiak- pielęgniarka środowiskowa
p. Magdalena Amiłowska- nauczyciel Z.S w Dąbrowicach

Cała społeczność szkolna pod eskortą Policji wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła udział w przemarszu ulicami Dąbrowic, gdzie uczniowie rozdawali kierowcom ulotki. Została również zaprezentowana przez Policję przykładowa akcja zatrzymania kierowcy oraz pokaz ratownictwa medycznego.

W obchodach tego dnia uczestniczyli : Dyrektor generalny Kancelarii Prawnej MIDASLEX p. Zbigniew Barbarowicz, który przekazał bezpłatnie 110 odblaskowych podkoszulek dla uczniów, oraz 90 odblaskowych bransoletek, podkomisarz mgr Dariusz Wójkowski, mł. asp. Rafał Olczak z Policji w Krośniewicach.

Sponsorem nagród była Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorami akcji była Przewodnicząca Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrowicach p. Anna Czupryniak i pedagog szkolny Z.S Dąbrowice p. Monika Ojrzanowska. Wszystkim uczniom, nauczycielom, gościom organizatorzy akcji dziękują za zaangażowanie i świetną zabawę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)