Reklama

Reklama

Dzieci z "Jarzębinki" pomagają pieskom ze schroniska

Opublikowano: pt, 13 mar 2015 13:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już po raz kolejny w IPM nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie w dniach 19.02. – 06.03.2015r. prowadzona była zbiórka karmy i darów rzeczowych dla podopiecznych ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Przyjaciel” w Kotliskach. Akcja adresowana była do dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola, którzy chcą i mogą pomóc bezdomnym zwierzętom. Udowodniliśmy, że los bezpańskich czworonogów nie jest nam obojętny ustanawiając kolejny nowy rekord w ilości zebranych darów: 243 kg + 39puszek + dary rzeczowe.

Reklama

W dniu 12.03.2015r. gościliśmy w przedszkolu panią Kingę ze schroniska w Kotliskach, która przybyła do nas w towarzystwie wspaniałego czworonoga i rozmawiała z dziećmi nt. życia swoich podopiecznych, radości płynącej z obcowania ze zwierzętami, a także poczucia odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą ich posiadanie. W spotkaniu uczestniczył również komendant Straży Miejskiej, który zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami i sposobami obrony przed ewentualnym atakiem psa.

Dzięki takim działaniom nasze dzieci uczą się poszanowania dla wszystkich istot żywych i wrażliwości na ich los. A przecież „czym skorupka za młodu nasiąknie…” – liczymy więc po cichu, że rozwijając to uczucie u naszych pociech, może za kilka, kilkanaście lat nie będzie już tylu bezdomnych i cierpiących zwierząt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)