Reklama

Dzieci zyskały wiedzę na temat muzyki

Opublikowano:
Autor:

Dzieci zyskały wiedzę na temat muzyki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ramach projektu "Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży" Fundacja Edukacji i Rozwoju Step Up zaprosiła do współpracy szkoły i przedszkola województwa łódzkiego. Celem projektu jest propagowanie wiedzy na temat muzyki wśród dzieci i młodzieży.W powiecie kutnowskim w projekcie udział wzięli: Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach, Przedszkole Samorządowe nr 1 w Żychlinie, Szkoła Podstawowa im. 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żychlinie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Żeronicach, Szkoła Podstawowa w Nowem, Miejskie Przedszkole w Krośniewicach, Katolicka Szkoła Podstawowa z oddziałami Przedszkolnymi im. bł. Jana Pawła II w Zalesiu.

Uczestnicy projektu oglądali występy artystów i prezentacje. Pod okiem muzyków uczyli się gry na instrumentach oraz poznawali ich historię, a także tańczyli w rytm muzyki ludowej. Słuchali też utworów m.in. Mozarta, Czajkowskiego, Straussa i wspólnie śpiewali pieśni ludowe.

Wielkim wydarzeniem dla uczestników było wspólne spotkanie w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, a przed nimi jeszcze cykl występów, które zakończy wspólne kolędowanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE