Reklama

Reklama

Dzieciom groziło niebezpieczeństwo? Interwencja straży pożarnej obok szkoły [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 15 wrz 2021 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Druhowie z powiatu kutnowskiego prowadzili dziś działania nieopodal jednej ze szkół. Powodem było gniazdo szerszeni. Jak mówią, ukąszenie tych owadów może być bardzo niebezpieczne.

Reklama

Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Żychlina zadysponowano do gniazda szerszeni znajdującego się w miejscowości Orątki Dolne. Do zdarzenia doszło krótko przed południem.

- Szerszenie znajdowały się w podbitce zabudowań gospodarczych koło szkoły. Taka sytuacja stanowiła bardzo duże zagrożenie życia i zdrowia – podkreślają druhowie OSP Żychlin.

CZYTAJ TAKŻE: Kraksa w centrum Kutna. Ciężarówka zderzyła się z osobówką, tworzą się korki [ZDJĘCIA]

Strażacy apelują o rozsądek i uwagę, ponieważ ten sezon obfituje w tego typu zgłoszenia.

- W tym roku zgłoszeń do szerszeni jest wyjątkowo dużo, a ich ukąszenie może okazać się śmiertelnie niebezpieczne – zaznaczają druhowie.

Osy i szerszenie mogą być groźne. Atakują w sytuacji zagrożenia. Jeżeli człowiek znajdzie się za blisko gniazda, może zostać wyśledzony przez strażników gniazda i zaatakowany.

W wypadku rozdrażnienia kolonii najlepiej w spokoju oddalić się na bezpieczną odległość od gniazda (u szerszeni wynosi ona ok. 1-2 m), nie wykonując żadnych niepotrzebnych agresywnych ruchów, które motywują owady do dalszego ataku.

CZYTAJ TAKŻE: Wielkie serca kutnowskich policjantów. Ktoś porzucił szczeniaki, oni je przygarnęli [ZDJĘCIA]

Niebezpieczne mogą być użądlenia miejsc położonych blisko głównych naczyń krwionośnych i głowy. Osoby uczulone na jad powinny jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Ukąszenie przez szerszenia może być bardzo niebezpieczne. Po użądleniu pojawiają się zaczerwienienia skóry, obrzęki, opuchlizna, gorączka, dreszcze, ból w klatce piersiowej i duszności. Owad ten potrafi ukąsić nieatakowany. 

Jego jad zawiera substancje atakujące krew, mięśnie, toksyny rozkładające krwinki i uszkadzające nerki. W przypadku ukąszenia przez szerszenia najlepiej zgłosić się do lekarza. Na obrzęki zastosować okłady z octu.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejne zdarzenie na drogach Kutna. Obok szpitala dostawczak zderzył się z osobówką [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)