Reklama

Dzień otwarty w skarbówce

Opublikowano:
Autor:

Dzień otwarty w skarbówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Skarbowy w Kutnie zorganizował dziś dzień otwarty. Podatnicy mogli skorzystać z pomocy pracowników US z zakresu m.in. podatku VAT, podatku od spadków, darowizn i czynności cywilnoprawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych i od osób prawnych. Pełniący dyżur pracownicy urzędu służyli także pomocą i informacją w rozliczaniu i wypełnianiu zeznań za 2012 r., które podatnicy mogli złożyć na miejscu.Jak pokazują dane statystyczne kutnowskiej skarbówki, do wczoraj złożono prawie 20 tys. zeznań. Dziennie urząd przyjmuje 0d 500 do 600 formularzy. Jakie błędy najczęściej popełniamy przy ich wypełnianiu?

- Zwykle nie wszystkie pola obowiązkowe deklaracji są wypełnione. Poza tym podatnicy popełniają zazwyczaj błędy rachunkowe, skutkujące nieprawidłowym wyliczeniem podatku. Zdarza się także, że podawane są numery konta bankowego do zwrotu nadpłaty w zeznaniu zamiast w zgłoszeniu aktualizacyjnym ZAP-3. Niektórzy błędnie wyliczają kwotę o przekazanie 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego - informuje Anita Idzikowska z Urzędu Skarbowego w Kutnie.

Osoby, które już rozliczyły się z fiskusem, podkreślają, że im szybciej to uczynimy, tym lepiej.

- Nie ma co zostawiać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Lepiej rozliczyć się z fiskusem szybciej. Unikniemy dzięki temu kolejek, a i zwrot wpłynie szybciej na nasze konto - mówi Radosław Śliwiński.

Warto dodać, że w dniach 29 i 30 kwietnia będą wydłużone godziny pracy urzędu. US w Kutnie będzie czynny od godz. 8 do 18.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE