Reklama

Dzień Pielęgniarki z protestem

Opublikowano:
Autor:

Dzień Pielęgniarki z protestem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 12 maja powinien być dniem radości dla pielęgniarek i położnych. Niestety, w tym roku obchodzony jest w całej Polsce wyjątkowo smutno. Pielęgniarki i położne na apel Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Rady Pielęgniarek i Położnych wyrażą swój milczący protest przez założenie czarnych koszulek i tradycyjnych czepków w ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w obronie ochrony zdrowia i swojego zawodu.Brak rozwiązań systemowych dla naszego zawodu, zbyt niska obsada pielęgniarska i położnicza, niskie zarobki i żenująca postawa decydentów doprowadziły do schyłku naszego zawodu. Młodych osób kształcących się w naszym zawodzie jest za mało, aby mogły zastąpić kadrę, która niebawem zakończy czynną pracę zawodową.

Pielęgniarki i położne z kutnowskiego szpitala przyłączają się czynnie do protestu swoich koleżanek i kolegów z całej Polski. Choć dzień ten jest dla nas ważny, powinien być świąteczny, jednak nie cieszy żadnej z nas. Możemy być jedynie dumne, że pozostajemy na swoich stanowiskach pracy. Chciałybyśmy w tym dniu podkreślić naszą obecność w szpitalu. Zaznaczyć, ile w rzeczywistości pracuje pielęgniarek.

Być może w tym dniu dostaniemy życzenia od życzliwych osób. Wiemy jednak, że nie mamy powodu do radości. Życzymy sobie, żeby wreszcie nastąpiły pozytywne zmiany dotyczące tak ważnej grupy realizującej opiekę zdrowotną, będące przecież najbliżej zwykłych problemów pacjentów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE