Reklama

Dzień Samorządu Terytorialnego

Opublikowano:
Autor:

Dzień Samorządu Terytorialnego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Dziś Dzień Samorządu Terytorialnego!

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe. W tym roku przypada 30. rocznica tego ważnego wydarzenia, które stało się symbolem polskiej samorządności i demokracji.

Obecna sytuacja uniemożliwia nam radosne świętowanie, ale nie możemy w tych trudnych czasach zapomnieć, że jako wspólnota mamy powody do dumy! 30 lat samorządności to wiele lat szerokiej i owocnej współpracy obywateli, organizacji pozarządowych i innych podmiotów z samorządami. To wiele oddolnych inicjatyw odpowiadających na ważne potrzeby lokalnej społeczności. Przede wszystkim jednak, nie byłoby silnego samorządu bez samych mieszkańców, tworzących nasze gminy, powiaty i województwa.

Tegoroczna rocznica wyborów samorządowych nabiera szczególnej wymowy. To, że potrafimy się zjednoczyć i działać razem, pozwala nam głęboko wierzyć w sukces walki z epidemią. W tym czasie jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego radnym wszystkich kadencji, byłym prezydentom, oraz pracownikom kutnowskiego samorządu składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i zapał, z jakimi budowali i nadal tworzą naszą małą ojczyznę.

Zbigniew Burzyński

Prezydent Miasta Kutna

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE