Reklama

Dziś Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Mieszkańcy powiatu lubią "wdepnąć"?

Opublikowano:
Autor:

Dziś Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Mieszkańcy powiatu lubią "wdepnąć"? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Komu z nas nie zdarzyło się wcisnąć pedału gazu zbyt mocno? Choć za nami dopiero pierwszy kwartał roku, to kutnowska drogówka na brak kierowców przekraczających prędkość, co bardzo często jest przyczyną kolizji i poważnych wypadków, nie może narzekać. Liczby wykroczeń idą już w tysiące. Gdzie więc z tego tytułu (i nie tylko) jest najniebezpieczniej?

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie od początku 2018 roku wypadków z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze odnotowała 11. Jeden z nich miał skutek śmiertelny, a 14 uczestników zdarzeń zostało rannych. Kolizji, do których doszło w wyniku nadmiernej prędkości było prawie siedmiokrotnie więcej, bo 74.

Piratów drogowych w naszym powiecie nie brakuje. Kutnowska drogówka ujawniła aż 1293 przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Dla niektórych przejażdżka z wciśniętym do podłogi pedałem gazu okazała się być ostatnią...

- Wobec tych osób zastosowano środki prawne w postaci mandatu karnego, pouczenia lub sporządzano wniosek do Sądu. Z tych 1293 osób 10 straciło uprawnienia do kierowania pojazdami - mówi st. asp. Edyta Machnik, rzecznik prasowy KPP w Kutnie.

Zarówno na terenie miasta jak i na drogach powiatu istnieją miejsca, w których do zdarzeń drogowych, nie tylko z powodu przekraczania nadmiernej prędkości, znacznie częściej niż w pozostałych rejonach.

- Najbardziej zagrożone ulice w 2017 roku (na tych ulicach najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych ale nie tylko z uwagi na prędkość) to ul. Łęczycka - 8 wypadków, 9 rannych, 7 kolizji, ul. Kościuszki - 6 wypadków, 6 rannych, 20 kolizji oraz ul. Sklęczkowska - 4 wypadki, 5 rannych, 18 kolizji - informuje E.Machnik.

Nie tylko kutnowskie ulice, ale i niebezpieczne drogi krajowe czy odcinki autostrady wchodzące w obszar naszego powiatu zbierają żniwo. Na drodze Kutno-Żychlin doszło do 9 wypadków i 18 kolizji, a rannych zostało 10 osób. "Jedynka" na wysokości Strzelec również nie należy do najbezpieczniejszych. Tam w ubiegłym roku bowiem doszło do 10 wypadków i 39 kolizji. Wśród uczestników zdarzeń 14 osób zostało rannych, a dwie osoby zginęły. Trzecim najniebezpieczniejszym odcinkiem jest K-92. W 2017 roku na tym odcinku odnotowano 5 wypadków, 14 kolizji, a 5 osób zostało rannych.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w godz. 6.00-22.00 również w Polsce policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, których celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zatem kierowcy: miejcie się na baczności. Nie tylko dziś.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE