Reklama

Dzwonisz na 997? Teraz zamiast policji odbierze..

Opublikowano:
Autor:

Dzwonisz na 997? Teraz zamiast policji odbierze.. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fałszywe zgłoszenia, często długi czas oczekiwania na odebranie połączenia - te problemy odejdą w niepamięć. MSWiA realizuje nowy pomysł jakim jest przełączenie numeru alarmowego 997 na 112. W praktyce oznacza to tyle, że dzwoniąc pod 997 odbierze dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a nie dyżurny policji.

Numer 997 nadal pozostanie aktywny, zmieni się jednak miejsce odbioru zgłoszenia. Zmiana ta ma na celu odciążenie dyspozytorów służb ratunkowych. Ten pomysł to skutek prowadzonego w listopadzie ubiegłego roku pilotażu w województwie śląskim. Jak informuje MSWiA, jego efekty są na tyle dobre, że w tym roku podobny "zabieg" zostanie przeprowadzony w całej Polsce.

Dyspozytorzy policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego automatycznie powiadamiają wszystkie służby, których interwencja jest konieczna.

Proces przełączenia nr 997 rozpoczął się w kwietniu i potrwa do grudnia. Zmiany zaszły już m.in. w województwach: opolskim, świętokrzyskim czy lubuskim. 26 września, czyli wczoraj, do tej grupy dołączyło także łódzkie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE