Reklama

Reklama

Egzaminów na prawo jazdy nie będzie. Płocki WORD dołączył do protestu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Egzaminów na prawo jazdy nie będzie. Płocki WORD dołączył do protestu - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To efekt konfliktu między przedstawicielami egzaminatorów a ministerstwem infrastruktury. 9 sierpnia płocki Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przystąpił do protestu. Egzaminy zostały odwołane. Warto zaznaczyć, że to właśnie tam większość mieszkańców powiatu kutnowskiego zdaje egzaminy na prawo jazdy.

Reklama

W wielu miastach egzaminy nie odbywały się już w poniedziałek 8 sierpnia. Protest w Płocku rozpoczął się dzień później. Jak przekazał nam czytelnik, osoby które miały przystąpić do egzaminy zostały poinformowane, że ten się nie odbędzie w tym terminie. Po wejściu na stronę płockiego WORD-u również pojawia się informacja o odwołanych egzaminach. 

- Siedmiu egzamiantorów nie przyszło do pracy. Powoli spływają zwolnienia lekarskie - na dziś, niektóre także jutro, a nawet do piątku - mówi nam Agnieszka Bednarska, zastępca dyrektorka WORD w Płocku. 

Na teraz niesposób ocenić ile i czy w ogóle jakieś egzaminy będą mogły się odbyć w środę 10 sierpnia. Protest egzaminatorów sparaliżuje egzaminy na prawo jazdy. Z pewnością utworzą się spore kolejki - w zależności od tego ile potrwa. W lipcu w Płocku odyły się 1362 egzaminy teoretyczneh i 1343 praktyczne. W Płocku egzamin zdają nie tylko płocczanie i mieszkańcy powiatu płockiego, ale także mieszkańcy Gostynina czy Kutna. 

O co chodzi w proteście? O pieniądze. Stawki za egzaminy nie były waloryzowane od 2013 roku. Egzamin kosztuje 30 zł za część teoretyczną i 140 za część praktyczną na kategorię B, czyli tę najpopularniejszą. 

- Od 2013 roku wszystko poszło w górę: paliwo, prąd, koszty pracy, a stawki egzaminu są utrzymywane. Jeśli stawki zostaną podniesione, to będziemy mieli możliwość podniesienia wynagrodzeń pracowników. Bez tego nie spina nam się budżet już teraz, nie ma mowy o nagrodach czy podwyżkach. Po prostu nas nie stać - nie ukrywa Bednarska. 

Pierwszy protest egzaminatorów na prawo jazdy odbył się 4-8 lipca w 27 ośrodkach w całym kraju. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy