Reklama

Reklama

Ekorpacownia w SOSW nr 1 już działa

Opublikowano: czw, 29 paź 2015 15:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Kutnie otwarto dziś ekopracownię. Dzięki udziałowi w konkursie „Moja wymarzona ekopracownia 2015” ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi placówka otrzymała dofinansowanie na realizację zadania „Czysta Planeta – utworzenie ekopracowni w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 im Marii Konopnickiej w Kutnie”.Całkowity koszt utworzenia pracowni wyniósł 41 604,00 zł., z czego dotacja wyniosła 31 500,00 zł, udział własny 2 400,00 zł, koszt własny z budżetu Starostwa 7 704,00 zł.

Reklama

W SOSW nr 1 utworzono nowoczesną ekopracownię, zgodnie ze współczesnymi standardami, w taki sposób, aby dać możliwość udziału dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, na równi z ich pełnosprawnymi rówieśnikami w edukacji ekologicznej.

Otrzymana dotacja, jak i udział własny zostały przeznaczone na generalny remont sali – położenie gładzi, tynków, dokonano modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej i modernizacji oświetlenia. Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym, sprzętowi multimedialnemu i komputerowemu zostanie przeprowadzonych wiele ciekawych zajęć z dziedziny edukacji ekologicznej, które wpłyną na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i dociekliwości poznawczej uczniów. Nowe meble, ławki, krzesła, tablice korkowe, zawieszone w oknach verticale poprawią komfort pracy uczniów, spowodują, że nauka w nowej pracowni będzie bardziej atrakcyjna i skuteczna.

Planowany do uzyskania efekt ekologiczny w wyniku działania pracowni „Czysta Planeta”, to wzrost poziomu wiedzy i wykształcenie postaw proekologicznych wśród uczniów Ośrodka, inspirowanie dzieci do podejmowania działań na rzecz środowiska przyrodniczego, a także stworzenie optymalnych kierunków do wszechstronnego rozwoju ich osobowości.

- Dziękujemy przybyłym na tę uroczystość gościom: Panu Arturowi Gieruli - członkowi Zarządu Starostwa Powiatowego, Pani Annie Chmieleckiej - z Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu, ks. Rafałowi Wiśniewskiemu-Proboszczowi Parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich, Pani Sylwii Furman z Rady Rodziców - mówią przedstawiciele szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)