Reklama

Reklama

Energetyczna dawka optymizmu na obchodach Dnia Zdrowia Psychicznego

Opublikowano: czw, 8 paź 2015 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejszy dzień pozostanie na długo w pamięci podopiecznych i opiekunów domów samopomocy i placówek wspomagających edukację i wychowanie osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie. Obchody rozpoczęły się koncertem zespołu November Project, który zaaplikował zebranym podczas występu dawkę pozytywnej energii.

Reklama

W Kutnowskim Domu Kultury nie zabrakło dzisiaj uśmiechniętych twarzy. Wielu gości stawiło się by świętować Dzień Zdrowia Psychicznego i spędzić razem czas. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Kutnie "Przystań" oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kutnie. Wiceprezydent Jacek Boczkaja serdecznie powitał zebranych gości, po czym na scenie pojawili się artyści z zespołu November Project.

W dalszej części spotkania Anna Kuźmin - pracownik socjalny Środowiskowego Domu Samopomocy przedstawiła krótki zarys Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego,

- Motywem przewodnim tegorocznych uroczystości jest hasło " umacnianie i uzdrawianie, dać nadzieję". Głównym przesłaniem i celem tegorocznej kampanii jest oczywiście podnoszenie świadomości społecznej w zakresie zdrowia psychicznego, a także zmiana postaw społeczeństwa wobec chorych i ich rodzin. - wyjaśniła A. Kuźmin - Kolejnym celem tych uroczystości jest przełamywanie lęków, barier związanych z leczeniem zaburzeń psychicznych, mitów nagromadzonych wokół psychiatrii, a także osób chorych cierpiących na zaburzenia psychiczne i oczywiście wyeliminowanie lęku związanego z wizytą u lekarza psychiatry.

W dalszej części zaprezentowana została prezentacja multimedialna Stowarzyszenia Przystań, występy wokalne i taneczne ŚDS w Kutnie oraz ogłoszenie wyników konkursów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)