Reklama

Europejskie wojaże gimnazjalistów

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 07-15 marca grupy uczniów z Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie, Zespołu Szkół nr 1 im. Rodziny Rembielińskich w Krośniewicach oraz Gimnazjum im. Gen Wł. Andersa w Ostrowach, we współpracy z biurem turystycznym ATAS, uczestniczyły w wycieczce zagranicznej. Był to ich czwarty wspólny wyjazd. Po wcześniejszych wyprawach do Paryża, Londynu i Rzymu, w tym roku uczniowie mieli okazję zwiedzić jedne z najpiękniejszych miast południowej Europy. Podróż rozpoczęła się od francuskiego Avignon, z ogromnym Pałacem Papieskim oraz znanym mostem św. Benedykta, na którym młodzież zatańczyła, jak nakazuje tradycja. Kolejnym punktem wycieczki była Girona i spacer po jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii.

Zwiedzając Katalonię, nie można było ominąć przejazdu do Montserrat, położonego wśród skalnych formacji o przedziwnych kształtach, gdzie mieści się Bazylika i klasztor z figurą Czarnej Madonny. Jednakże najbardziej wyczekiwanym punktem wyjazdu, szczególnie przez kibiców FC Barcelony, było zwiedzanie słynnego stadionu Camp Nou i muzeum FC Barcelona.

Pozostałe miejsca, które wycieczkowicze zwiedzili w Barcelonie, również pozostaną na długo w ich pamięci. Były to m.in. największe w Europie oceanarium z przeszklonymi tunelami, kościół Sagrada Familia i architektoniczne dzieła Gaudiego. Przedostatni dzień w Hiszpanii młodzież spędziła na plażowaniu w uroczym średniowiecznym miasteczku Tossa de Mar. Niezapomniana była również wizyta w największym na świecie muzeum surrealizmu - Muzeum Salvadora Dali w Figueres.

Z Hiszpanii uczniowie udali się do Monako a potem do włoskiej Werony, miasta Romea i Julii. Ostatnim akcentem wycieczki było zwiedzanie Vicenzy, miasta wpisanego na listę UNESCO. Wyjazd, jak zwykle zresztą, można zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda była wyśmienita! Opiekunowie planują już kolejną niezapomnianą wycieczkę w przyszłym roku. Tym razem do krajów Beneluxu.

Opiekunami na wycieczce byli: Iwona Jancerowicz, Agnieszka Rybnik, Lidia Grabska, Tomasz Szczygieł i Justyna Łuczak. Opiekę pilota zapewniło biuro podróży „ATAS”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE