Reklama

Euroshorts w Pigułce

Opublikowano:
Autor:

Euroshorts w Pigułce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

27 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts Młodzi filmowcy odbędzie się 15 czerwca o godz. 18 w CTMiT.

Festiwal Fundacji Młodego Kina, nazwany później festiwalem Euroshorts, powstał w 1992 roku. Jego celem jest promowanie i wspieranie młodych artystów. W 27 edycji, która odbyła się Gdańsku, wzięło udział 58 filmów z 29 krajów, w kategoriach: dokument, fabuła, animacja, film eksperymentalny. Nagrodę Główną międzynarodowe Jury przyznało estońsko-portugalskiemu filmowi „Temat.ONA”, nakręconemu w Tallinie, który jest debiutem reżyserki Cristiany Cruz Forte.

„Filmy z naszego konkursu to kilkadziesiąt fascynujących spojrzeń na świat, na miłość, na kino. W tym roku wyróżnia je coś, co można nazwać “przekraczaniem granic. Młodzi twórcy mają silną potrzebę zamanifestowania swego światopoglądu. Uwielbiam ich szczerość, ambicję i odwagę” – mówi Kaja Wilengowska, filmoznawczyni, główna selekcjonerka festiwalu.

Dla miłośników kina amerykańskiego przygotowaliśmy też pokaz „Amerykański Film Reklamowy 2018” – wybór najlepszych filmów reklamowych ostatniego roku z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) w Nowym Jorku.

W ramach festiwalu Euroshorts wydaliśmy 9 płyt DVD z najlepszymi filmami krótkometrażowymi debiutantów. Płyty można otrzymać bezpłatnie podczas naszych wydarzeń.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.euroshorts.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE