Reklama

Ferie już od poniedziałku. Policja zadba o bezpieczeństwo dzieci

Opublikowano:
Autor:

Ferie już od poniedziałku. Policja zadba o bezpieczeństwo dzieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwutygodniowy okres ferii zimowych w tym roku zaczyna się 29 styczni. Dla dzieci to czas zabawy, wyjazdów i odpoczynku, zaś dla policjantów okres wzmożonej pracy. W związku z tym możemy się spodziewać zwiększonej liczby patroli.

Policjanci województwa łódzkiego już od połowy stycznia 2018 roku w związku ze zwiększonym ruchem turystycznym zwiększyli liczbę patroli, które zwracają szczególną uwagę na środki komunikacji zbiorowej, bezpieczeństwo na dworcach i głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez centrum Polski.

"Bezpieczne ferie" to przede wszystkim bezpieczna droga do celu. Wyprzedzająco funkcjonariusze uczą, jak właściwie przygotować pojazd do drogi. Przypominają o konieczności sprawdzenia stanu technicznego, zabezpieczeniu przewożonego sprzętu, stosowaniu fotelików dla najmłodszych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa, a także dostosowaniu prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych i oraz unikania zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem (czasem są to detale jak wyszukiwanie ulubionej płyty czy też ukochany pies przemieszczający się po aucie, po odczytywanie czy pisanie sms-ów.)

Funkcjonariusze przypominają również o możliwości skontrolowania autobusu i kierowców takich pojazdów. Wszelkie informacje dotyczące miejsc i czasu takich kontroli są dostępne na stronach internetowych policji. Takich niezapowiedzianych kontroli drogowych należy spodziewać się także na trasie przejazdu.

Równolegle do kontroli na drogach policjanci współpracując z kuratorium oświaty oraz innymi podmiotami pozarządowym prowadzą działania edukacyjno-profilaktyczne w placówkach oświatowych na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii, a także będą kontynuować tego typu przedsięwzięcia na zimowiskach i półkoloniach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE