Reklama

Festiwal na Faktach 2019

Opublikowano:
Autor:

Festiwal na Faktach 2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Festiwal jest organizowany przez Kutnowski Dom Kultury po raz pierwszy. Na całość składają się wydarzenia związane ze sztuką faktu, w centrum której stoi reportaż – głównie literacki, ale również fotograficzny czy filmowy. Będzie to weekend obfitujący w spotkania autorskie z najważniejszymi w naszym kraju twórcami literatury non-fiction, wykłady, pokazy filmów i wystawy. „Festiwal na faktach” to wyjątkowe miejsce spotkań miłośników form wyrastających ze sztuki faktu.

 • Piątek, 18 stycznia, godz. 12:00 - wykład Mariusza Szczygła na temat reportażu dla uczniów szkół średnich w KDK.
 • Piątek, 18 stycznia, godz. 17:00 - spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygiełem poświęcone książce „Nie ma”. Poprowadzi je Ola Kołodziejek. Spotkanie odbędzie się w sali tarasowej KDK.
 • Piątek, 18 stycznia, godz. 18:30 - wernisaż wystawy zdjęć Marcina Sautera „Smutek podróży” oraz spotkanie z autorem połączone z pokazem filmów dokumentalnych. Prowadzenie: Jerzy Zegarliński. Wystawa zorganizowana we współpracy z Agencją Zegart odbędzie się w KDK, Galeria Okno na Sztukę/Sala Tarasowa.
 • Sobota, 19 stycznia, godz. 16:00 w KDK, Sala Tarasowa - spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką m.in. książek "Beksińscy. Portret podwójny" czy "Komeda. Osobiste życie jazzu". Spotkanie poprowadzi Wojciech Tochman .
 • Sobota, 19 stycznia, godz. 18:00 - spotkanie autorskie z Filipem Springerem w sali tarasowej KDK. Poprowadzi je Olga Gitkiewicz.
 • Niedziela, 20 stycznia, godz. 11:00-13:00 - drugie śniadanie z reportażem. Przestrzeń dla wszystkich, którzy przy drugim śniadaniu i kawie serwowanej przez Cukiernię Wasiakowie chcą wziąć udział w spotkaniu autorskim Olgi Gitkiewicz i Marty Madejskiej, poczytać najlepsze polskie reportaże ostatnich lat i porozmawiać o sztuce faktu.
 • Niedziela, 20 stycznia, godz. 11:00 - Olga Gitkiewicz i Marta Madejska - panel autorski wokół książek „Nie hańbi” i „Aleja włókniarek”. Poprowadzi go Paulina Matysiak. Spotkanie odbędzie się w sali tarasowej KDK.
 • Niedziela, 20 stycznia, godz. 17:00 - „Jeszcze jeden dzień życia” - pokaz pełnometrażowego animowanego filmu opartego na prozie Ryszarda Kapuścińskiego w sali widowiskowej KDK.
 • Niedziela, 20 stycznia, godz. 18:30 - spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem i rozmowa o Ryszardzie Kapuścińskim. Prowadzenie: Piotr Grobliński.
Wydarzenia Towarzyszące:

 • „Na nowo. Wystawa Warszawiacy 1945-1955” - pierwsza dekada po II wojnie światowej na zdjęciach polskich fotografów. Będzie dostępna od 18 do 25 stycznia w górnym holu KDK.
 • Wystawa „Pstryk! Kultura!”. Wydarzenia KDK w obiektywie Adama Pietrusiaka. Wystawa dostępna w dolnym holu KDK.
 • Dyskusyjny Klub Książkowy - wokół reportaży Hanny Krall. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia o godz. 18:00 w Pubie w zupełnie starym stylu przy ul. Królewska 26.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE