Reklama

Festyn Saski

Opublikowano:
Autor:

Festyn Saski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Ślub Augusta III i Marii Józefy odbył się 20 sierpnia 1719 roku, zatem obchodzimy okrągłą, 300. rocznicę tego wydarzenia. Festyn Saski, który na stałe wpisał się w wakacyjny kalendarz kutnowskich imprez, nawiązuje do tej uroczystości. 3 i 4 sierpnia park Traugutta zamieni się w miejsce historycznych inscenizacji, a ulicą Królewską przejdzie barwny korowód, na czele którego stanie królewska para. Będziecie Państwo gościć na dworze Augusta III, w oprawie tańców dawnych, koncertów, przedstawień teatralnych. Przeniesiecie się Państwo w świat królewskich pasji.

Obejrzycie Państwo próbę sił między władcami w rozgrywce szachowej, animowanej przez żywe postaci. Organizatorzy zapewnią degustację staropolskich potraw (cztery różne dania przyrządzone przez mistrzów kuchni) i zachęcą do wzięcia udziału w sportowych rozrywkach: szachach, bulach, kręglach czy krokiecie. Uczestnicy imprezy rozegrają larpa (grę historyczną) oraz turniej strzelecki o nagrodę Kanclerza Andrzeja Hieronima Zamoyskiego, a trofea będą iście królewskie. Zawalczycie Państwo o udział w atrakcyjnej wycieczce - będzie to nawiązanie do podróży Augusta III i najważniejszej funkcji królewskiego pałacu, miejsca odpoczynku monarchy na trasie Warszawa – Drezno.
Program scala idea wyjątkowej rocznicy i to ona stała się leitmotivem, myślą przewodnią tegorocznej edycji. Barokowa ornamentyka, słynąca z przepychu i bogactwa, przemieni Kutno i zapewni prawdziwą podróż w czasie. Przyłączcie się Państwo do tej przygody; letniej przygody w kolorycie ciekawej, lokalnej historii.
Zapraszamy!

Festyn Saski startuje 3 sierpnia (sobota) o godz. 14:00, zaś w 4 sierpnia (niedziela) o godz. 10:00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE