Reklama

Festyn „Za króla Sasa…”

Opublikowano:
Autor:

Festyn „Za króla Sasa…”  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 6 września na festyn „Za króla Sasa”, który odbędzie się w Pałacu Saskim i na jego dziedzińcu w godz. 11 -16.

O godz. 11 nastąpi odsłonięcie makiety Pałacu Saskiego z udziałem Królowej Róż i Prezydenta Miasta Kutno w asyście dworu i wojska saskiego. Makieta w skali 1:50 prezentuje Pałac podróżny króla Augusta III Wettina wg projektu Johanna Martina Waltera z 1750 r.

Następnie „Historie nieznane, czyli powrót Augusta III do Kutna” (projekt dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego) przeniosą odwiedzających Pałac w czasy saskie. Muzykę i taniec dawny oraz teatralne scenki rodzajowe z udziałem publiczności zaprezentują nam zespoły „Corona Florum” oraz „Amadeus Trio”, a także rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Garnizon Fortecy Częstochowskiej oraz aktorzy z Fundacji ART.

W trakcie festynu można będzie również obejrzeć wystawy „Tajemnice Pałacu Saskiego w Kutnie” oraz „Pałac Saski w  Warszawie” oraz prezentacje multimedialne dot. Pałacu. Najmłodsi będą mogli natomiast spróbować swoich sił w biciu monet czy budowie makiety Pałacu. W godz. 12.30-15.30 na dziedzińcu pałacowym zagości „Archeologia od kuchni” – uczestnicy imprezy będą mogli odkryć w sobie archeologa na miarę Indiany Jonesa, a także obejrzeć m.in. pokaz dronów i pracy detektora metali.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE