Filip Kucharski najlepszym szachistą szkół podstawowych

Filip Kucharski najlepszym szachistą szkół podstawowych - Zdjęcie główne

WydarzeniaDobiegł końca cykl rozgrywek szachowych o mistrzostwo podstawówek. Finałowy turniej został rozegrany o tytuł Absolutnego Championa Szkół Podstawowych w Kutnie w roku szkolnym 2010-2011.Udział w zawodach wzięło 13 zawodników reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe w Kutnie. Grano systemem każdy z każdym.Niepokonanym zwycięzcą został ubiegłoroczny champion Filip Kucharski z SP nr 1 (12 pkt z dwunastu partii). Tuż za nim uplasował się Paweł Kwiatkowski z SP nr 6 (11 pkt). Brązowy medal przypadł w udziale Oskarowi Gontarkowi, również z "szóstki" (8 pkt).

Dalsze miejsca: Jakub Kopeć - SP 9, Michał Kwiatkowski - SP 6, Dominik Kowalczyk - SP 4, Bartosz Kowalski - SP 1, Marcel Błaszczyk - SP 4, Piotr Rojek - SP 1, Michał Mikołajczyk - SP 4, Krzysztof Jaworski - SP 9, Adrian Krawczyk - SP 9, Dawid Stoliński SP -5.

W turnieju bardzo dobrze zagrał najmłodszy uczestnik, uczeń klasy drugiej SP nr 6, Paweł Kwiatkowski. Pisaliśmy już o nim jako o wschodzącym, jeszcze nieoszlifowanym talencie szachowym. Ostatnie rozgrywki potwierdzają te prognozy.

Zakończenie turnieju miało uroczysty charakter. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, nagrody rzeczowe i legitymacje szachowe w obecności dyrektorów szkół. Najlepsi dostali puchary. Wiceprezydent Zbigniew Wdowiak w końcowym przemówieniu podkreślił walory wychowawcze szachów i życzył młodym zawodnikom dalszych sukcesów na 64 polach.

Turniej został rozegrany 26 listopada br. w lokalu Szachowego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy ul.