Finału na pewno nie będzie

Wydarzenia Nie uda się koszykarzom MSZS Kutno awansować do finału Mistrzostw Polski Juniorów Starszych (U-20). Przesądziła o tym dzisiejsza porażka z KS Cracovia 57:65 (13:17, 13:19, 14:13, 17:16).Pierwsza kwarta meczu była wyrównana. Cracovia wygrała ją jednak 4 punktami. W drugiej odsłonie spotkania krakowianie zyskali przewagę, której nie oddali już do końca meczu.

Gospodarze przeciwnie niż w meczu z Kotwicą, tym razem lepiej zagrali w drugiej połowie spotkania. Pomimo minimalnych zwycięstw w III i IV kwarcie nie udało się dogonić Cracovii, która jutro walczyć będzie z Kotwicą 50 Kołobrzeg o awans do finału.

Dzisiejsze mecze obserwował Jacek Winnicki, trener kadry narodowej juniorów starszych. - Zaczął się okres selekcji przed rozpoczęciem przygotowań do Mistrzostw Europy grupy B – powiedział Jacek Winnicki. - Chcę zobaczyć jak najwięcej drużyn. Zwracam uwagę zarówno na wyszkolenie indywidualne, jak i na organizację gry. Na razie jeszcze zbyt wcześnie na podawanie nazwisk graczy, którzy mogą otrzymać powołanie do reprezentacji. W dzisiejszych meczach zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Polonia Warszawa, ta drużyna wyraźnie przewyższa pozostałe zespoły. Dla Cracovii i Kotwicy już sam awans do finału będzie sukcesem. Nie sądzę, by drużyny te w turnieju finałowym odegrały znaczącą rolę.

MSZS Kutno: Koralewski 0, Czajkowski 2, Kucharski 0, Braun 4, Stachera 7, Janczura Ł. 4, Pawlak 16, Truściński 20, Wąs 0, Ziębiński 0, Rydlewski 4. Trener: Jarosław Żak.

W drugim rozegranym dzisiaj meczu Polonia Warszawa zdecydowanie pokonała Kotwicę 50 Kołobrzeg 72:42 (14:22, 8:12, 13:18, 7:20).

Mecze komentował Jerzy Papiewski.

Jutro rozegrane zostaną ostatnie spotkania turnieju: o godz. 12.30 Cracovia zagra z Kotwicą, a o godz. 15.00 MSZS Kutno rywalizować będzie z Polonią Warszawa.