Reklama

Reklama

Jest finansowy ranking miast. Na którym miejscu znalazło się Kutno?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Jest finansowy ranking miast. Na którym miejscu znalazło się Kutno? - Zdjęcie główne

Kutno w Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znamy już zwycięzców Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce. Zestawienie przygotowała Fundacja Instytut Studiów Wschodnich we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Na którym miejscu wylądowało Kutno?

Reklama

Tym razem eksperci przyjrzeli się twardym danym, czyli sprawdzili, jak samorządowcy dysponowali finansami. Podstawą do stworzenia tego obszernego rankingu były oficjalne sprawozdania, jakie samorządy składają do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Aby rzetelnie porównać dane, stworzono specjalny system uwzględniający takie zagadnienia jak: dochody, wydatki inwestycyjne, obciążenia czy pozyskiwanie pieniędzy z UE.

 - Dodatkowo uwzględniliśmy wpływ pandemii na kondycję samorządów. Uzupełniliśmy powadzone analizy o nakłady prowadzone na przeciwdziałanie i usuwanie skutków pandemii.  Zachowaliśmy te same kryteria oceny, te same wskaźniki, co w latach ubiegłych – dla zachowania porównywalności tego rankingu –  tłumaczy prof. Bartłomiej Nita.

Grzegorz Czarnocki, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Regionalnych Izb Obrachunkowych przyznał, że pandemia odbiła się na finansach gmin i miast. Nastąpiło pewne załamanie, ale nie jest drastyczne.

Jak wypadło Kutno i powiat kutnowski?

W rankingu gmin miejskich Kutno zajęło 67. miejsce na 236 gmin. Dużo słabiej prezentują się za to finanse powiatu kutnowskiego, który znalazł się na 251. pozycji wśród 314 powiatów ziemskich.

Ponadto gmina Kutno zajęła 237 miejsce wśród 1533 gmin wiejskich. Pod względem ilości wydatków gmin wiejskich za zadania związane z COVID-19: gmina Kutna znalazła się na 227 miejscu (na 715 gmin).

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy