Reklama

Firma pyta, miasto dziękuje. Jakość powietrza w mieście wystarczająco dobra

Opublikowano:
Autor:

Firma pyta, miasto dziękuje. Jakość powietrza w mieście wystarczająco dobra - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno do Urzędu Miasta wpłynęła petycja, której autorzy pytają, czy nasz samorząd zamierza zainwestować w przyszłości w specjalną technologię zwalczającą przykre zapachy w mieście. Co na to magistrat?

Petycję złożyła warszawska firma Szulc-Efekt. Pismo zostało złożone w sprawie dokonania przez organ analizy założeń pod ogłaszane w przyszłości postępowania przetargowe, których przedmiotem jest zakup technologii antyodorowych.

- Zdaniem podmiotu wnoszącego petycję, realizacja zadań publicznych w obszarze niwelowania uciążliwych zapachów jest często wykonywana ze szkodą dla mieszkańców i z pominięciem podstawowych zasad związanych z badaniem efektywności wydatkowania środków podatników na ten cel – czytamy w petycji.

Dalej czytamy, że zakup specjalnych preparatów i technologii powinien spowodować nie tylko zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów, ale także zlikwidować szkodliwe dla zdrowia substancje toksyczne.

Pełna treść dość, trzeba przyznać, obszernej petycji znajduje się W TYM MIEJSCU.

Na pismo odpowiada zastępca prezydenta, Jacek Boczkaja.

- Kutno nie zamierza przystąpić do opracowania założeń do polityki zwalczania uciążliwych zapachów wraz z unieszkodliwieniem niebezpiecznych substancji w powietrzu, oraz nie zamierza przystąpić do postępowania przetargowego związanego z zakupem technologii antyodorowej. Spowodowane jest to realizowaniem przez Gminę od wielu lat szeregu działań na rzecz poprawy stanu środowiska, które zdecydowanie wpływają na poprawę jakości powietrza atmosferycznego w mieście – stwierdza Jacek Boczkaja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE