Reklama

Reklama

Firmy chcą inwestować w Żychlinie! Teren wydzierżawiony, trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy

Opublikowano: pon, 10 lut 2020 12:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Coraz głośniej do drzwi urzędu gminy w Żychlinie pukają firmy zainteresowane lokacją inwestycji na gruntach podstrefy Żychlin. Samorząd prowadzi zaawansowane przygotowania do procedur przetargowych, kolejna firma deklaruje chęć zakupu nieruchomości, a inwestor w zakresie realizacji stacji regazyfikacji wydzierżawił od gminy nieruchomość i przygotowuje się do realizacji inwestycji.

Reklama

W piątkowe przedpołudnie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żychlinie odbyło się spotkanie reprezentantów gminy Żychlin i Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z zainteresowanymi firmami.

- Tematem rozmów było zapoznanie potencjalnych inwestorów z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenów inwestycyjnych, przygotowywanymi podziałami nieruchomości pod ich potrzeby oraz udzielenie informacji na temat ulg podatkowych, jakie mogą uzyskać otwierając swą działalność na naszym terenie i bonów szkoleniowych dla firm sektora MŚP - relacjonują spotkanie władze gminy.

Przedstawiciele firm zapoznani zostali z wymaganiami, co do minimalnych wartości inwestycji (2 mln zł MŚP i 40 mln zł duże przedsiębiorstwo), warunkami rozliczania nakładów, w tym zakresem wydatków kwalifikowanych i terminem rozliczania ulg w naliczonym podatku CIT. Burmistrz Grzegorz Ambroziak przedstawił przygotowane projekty podziałów nieruchomości pod zgłoszone potrzeby przez firmy. Zostały one wcześniej uzgodnione w trakcie trwających rozmów z przedstawicielami inwestorów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  n80

  To bardzo dobra wiadomość...Nie mam pracy,więc bardzo mnie to cieszy.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Strefa.

  Fajnie by było żeby chociaż płacili tyle co obecnie na strefie. Po 3latach pracy mam 4500brutto plus dodatki , to u nas na miejscu 4000brutto by było dobrą stawką.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Gicior

  Przydał by się jakiś zakład pracy w Żychlinie

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Nn

  Firmy i 2600 brutto powodzenia

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  niech Pan Burmistrz poda się do dymisji

  Ale przecież naszej Gminy na to nie stać !