Reklama

Reklama

[FOTO] Ciało wyłowione z rzeki pod Kutnem: policja i straż pożarna komentują

Opublikowano: 15 marca 2021 08:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj pod Kutnem z rzeki wyłowiono zwłoki. Wiele wskazuje na to, że to poszukiwany przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zaginiony mężczyzna.

Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj krótko po godzinie 10.30 w miejscowości Wojciechowice Duże w gminie Krzyżanów. Służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie płynącym z nurtem rzeki Ochni. Na miejsce błyskawicznie zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej (3 PSP, 1 z OSP).

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie na wyciągnięciu ciała mężczyzny z rzeki. Ze względu na stan poszkodowanego odstąpiono od resuscytacji krążeniowo-oddechowej – mówi st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Na miejsce – zgodnie z procedurami – wezwano specjalistyczną grupę ratownictwa wodnego z Łodzi, jednak została ona zawrócona do bazy po wyciągnięciu ciała z wody przez strażaków z powiatu kutnowskiego. Akcja ratunkowa prowadzona przez strażaków została zakończona krótko po godzinie 12.

W Wojciechowicach Dużych pracowali również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- Na miejscu zostały wykonane czynności procesowe z udziałem prokuratora. Ciało zostało zabezpieczone w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która potwierdzi przyczynę zgonu – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Wiele wskazuje na to, że denat to osoba zaginiona, która była poszukiwana przez policjantów KPP Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)