Reklama

Reklama

[FOTO] Duży pożar pod Kutnem. Akcję gaśniczą utrudniał mróz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj doszło do poważnie wyglądającego pożaru w jednej z miejscowości powiatu kutnowskiego. Ogień wybuchł w sporych rozmiarów budynku gospodarczym. Akcja strażaków nie należała do łatwych – wszystko przez niską temperaturę.

Reklama

Do pożaru doszło w miejsc. Marianów (gm. Strzelce). Pierwsze jednostki pojawiły się na miejscu zdarzenia ok. godz. 16. Walka z pożarem trwała mniej więcej do godz. 21.44.

- Na miejscu były trzy zastępy z JRG Kutno i po jednym z OSP Komadzyn, Przyzórz i Muchnice Nowe. Pożarem była objęta połowa budynku. Nasze działania polegały na podaniu prądów wody na pożar i podaniu prądu wody w obronie – mówi kpt. Mariusz Dudkowski, zastępca dowódcy JRG Kutno.

W tej chwili nieznane są przyczyny pożaru. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania w Marianowie relacjonują również druhowie z OSP Komadzyn. 

- Pożarem objęty został budynek gospodarczy przylegający bezpośrednio do innych zabudowań na sąsiedniej działce. Szczególnym zagrożeniem były 4 butle gazowe znajdujące się w płonących pomieszczeniach – podkreślają druhowie z Komadzyna.

Do zadań jednostki z Komadzyna należało zbudowanie linii gaśniczej do celów gaszenia źródła ognia, budowa dwóch linii gaśniczych w obronie sąsiedniego budynku, wykonanie linii zasilającej wozy gaśnicze z wykorzystaniem pobliskiego hydrantu, pomoc w prowadzeniu koniecznych prac rozbiórkowych oraz ciągłe dostarczanie wody. 

- Niska temperatura znacząco utrudniała prowadzenie akcji gaśniczej. Po zakończeniu działań większość odcinków nie nadawała się do zwinięcia ze względu na oblodzenie – informuje OSP Komadzyn.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy