Reklama

Reklama

[FOTO] Inwestycja warta 65 milionów coraz bliżej! „Nazwa Krośniewice będzie wymieniana w różnych krajach”

Opublikowano: wt, 15 gru 2020 13:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Realizacja wielkiej inwestycji w gminie Krośniewice coraz bliżej. Do końca 2022 roku ma zostać zakończona budowa terminala multimodalnego. Wartość zadania to ponad 65 milionów złotych.

Reklama

Dziś w trakcie konferencji prasowej o tym historycznym dla gminy Krośniewice wydarzeniu opowiadał Ireneusz Frankowski z firmy Miratrans. Towarzyszyła mu burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

- Planowana przez nas inwestycja pod nazwą budowa terminala lądowego drogowo-kolejowego Multimodal Terminal Miratrans w lokalizacji Morawce-Krzewie uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – mówił Ireneusz Frankowski z firmy Miratrans.

Dokładna kwota dofinansowania wynosi ponad 42,5 miliona złotych, z kolei całkowita wartość inwestycji to ponad 65,5 miliona. Miratrans planuje na obszarze 6 hektarów budowę torów bocznicowych z łącznikiem, płyty terminalowej ciężkiej, placu parkingowego i infrastruktury towarzyszącej. Zostaną również zakupione maszyny niezbędne do obsługi terminala. Dla obsługi samego terminala planuje się zatrudnić ok. 40 osób.

- Z satysfakcją możemy powiedzieć, że nasze wieloletnie starania – pierwszy wniosek złożyliśmy w 2016 roku – zakończyły się sukcesem. To sukces nasz i władz samorządowych. Biorąc pod uwagę wielkość inwestycji i jej charakter możemy śmiało powiedzieć, że przyczyni się ona do rozwoju miasta i gminy Krośniewice, na czym skorzystają mieszkańcy. Przedmiotowa inwestycja, jak również inne jej towarzyszące – jak wiadomo tego typu inwestycje przyciągają biznes – generować będą nowe miejsca pracy oraz wzrost zapotrzebowania na usługi, a nazwa Krośniewice będzie często wymawiana w różnych krajach Europy i pewnie na innych kontynentach – podkreślał Ireneusz Frankowski.

Dodał, że spółka Miratrans wykupiła grunty od strony obwodnicy pod kolejną inwestycję. Planuje się tam wykonać plac składowy dla kontenerów pustych, magazyny i warsztaty.

- Inwestycja, która powstaje na terenie naszej gminy z pewnością zapisze się w historii Krośniewic. Uruchomienie terminala spowoduje nie tylko stały wpływ podatków do gminy, ale zagwarantuje także nowe miejsca pracy. Dziś pomimo trudu związanego z pandemią, nasza gmina będzie potężnie rozwijającym się samorządem. Niezwykle cieszę się, że możemy być godnym partnerem dla firmy Miratrans i brać udział w tak ważnej budowie mającej niebagatelne znaczenie dla całego regionu północnej części województwa łódzkiego – mówiła burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

Dodała, że dzięki budowie terminala gmina łapie wiatr w żagle, a Miratrans pozyskuje odpowiedniego partnera, który będzie wspierał i rozwijał inwestycję do oczekiwanego poziomu.

- Jestem przekonana, że to początek oczekiwanego od wielu lat rozwoju naszej gminy – podkreślała K. Erdman. 

Inwestycja polega na budowie terminala multimodalnego do przeładunku kontenerów, naczep i ładunków ponadgabarytowych o zdolności przeładunkowej 140 000 TEU/rok (TEU to jednostka miary odpowiadająca pojemności; używana często w odniesieniu do portów i statków kontenerowych. Jest ona równoważna objętości standardowego kontenera o wymiarach 6,10 × 2,44 × 2,59 metra lub mniej więcej 39 m sześc.).

Z portu docelowo będą korzystać przedsiębiorcy realizujący w swej działalności przewóz ładunków (również importerzy i eksporterzy) w obszarze wielu branż przemysłowych (producenci lub podmioty stanowiące pośrednie ogniwo łańcucha dostaw jak firmy zajmujące się transportem, spedycją, logistyką).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)
 • rok temu | ocena +6 / -0

  do xyz

  żeby mogło coś powstać potrzebna jest pomoc i współpraca samorządu nijhof wasing odbił sie o ścinę obojętności i niechęci podobnie jak UPS który musiał wynieść się do strykowa choć przecieki mówią że chciał inwestować u nas oficjalnie nie było gruntów odrolnionych jak się teraz okazuje można tylko trzeba chcieć

 • rok temu | ocena +3 / -0

  XYZ

  Dziwne , jeszcze parę lat temu jak chciał taki terminal na Krzewiu wybudować Nijhof Wassing ,to był sprzeciw ludzi bo za głośno , bo coś ...a teraz sukces.

 • rok temu | ocena +6 / -2

  zdziwiony

  wy w kutnie jeszcze narzekacie jesteście od lat niedoścignionym wzorem dla innych jak się rozwijać

 • rok temu | ocena +4 / -4

  krośniewiakpiep

  nareszcie przestaniemy się wstydzić skąd popchodzimy a może zaczniemy być dumni i ci co nas od lat wyśmiewali zacznać do nas szacunek .jaka to dla nas dziwna odmiana zawsze kiedy o nas pisano krośniewice kojarzyły się znędzą brakiem perspektyw nożownikami bandytami i gwałcicielami w najlepszym przypadku z wypadkami drogowymi lub wojence na górze ... Rozwiń

 • rok temu | ocena +3 / -2

  Prezydęt

  A w Kutnie nic się nie dzieje na strefie.

  • rok temu | ocena +3 / -5

   Nick

   O jakiś ty głupi, Nic się nie dzieje, codziennie ludzie nie jeżdżą do pracy. Tiry nie wywożą produkcji. Terminal świeci pustkami. Weź ofiaruj swoją głowę bo mają drogi kocimi łbami na twojej wsi wykładać durniu

   • rok temu | ocena +3 / -0

    Pre

    Po co te nerwy. Czytaj ze zrozumieniem. Nie się nie buduje. Żadna nowa firma.