Reklama

Reklama

[FOTO] Inwestycja warta 65 milionów coraz bliżej! „Nazwa Krośniewice będzie wymieniana w różnych krajach”

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Realizacja wielkiej inwestycji w gminie Krośniewice coraz bliżej. Do końca 2022 roku ma zostać zakończona budowa terminala multimodalnego. Wartość zadania to ponad 65 milionów złotych.

Reklama

Dziś w trakcie konferencji prasowej o tym historycznym dla gminy Krośniewice wydarzeniu opowiadał Ireneusz Frankowski z firmy Miratrans. Towarzyszyła mu burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

- Planowana przez nas inwestycja pod nazwą budowa terminala lądowego drogowo-kolejowego Multimodal Terminal Miratrans w lokalizacji Morawce-Krzewie uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – mówił Ireneusz Frankowski z firmy Miratrans.

Dokładna kwota dofinansowania wynosi ponad 42,5 miliona złotych, z kolei całkowita wartość inwestycji to ponad 65,5 miliona. Miratrans planuje na obszarze 6 hektarów budowę torów bocznicowych z łącznikiem, płyty terminalowej ciężkiej, placu parkingowego i infrastruktury towarzyszącej. Zostaną również zakupione maszyny niezbędne do obsługi terminala. Dla obsługi samego terminala planuje się zatrudnić ok. 40 osób.

- Z satysfakcją możemy powiedzieć, że nasze wieloletnie starania – pierwszy wniosek złożyliśmy w 2016 roku – zakończyły się sukcesem. To sukces nasz i władz samorządowych. Biorąc pod uwagę wielkość inwestycji i jej charakter możemy śmiało powiedzieć, że przyczyni się ona do rozwoju miasta i gminy Krośniewice, na czym skorzystają mieszkańcy. Przedmiotowa inwestycja, jak również inne jej towarzyszące – jak wiadomo tego typu inwestycje przyciągają biznes – generować będą nowe miejsca pracy oraz wzrost zapotrzebowania na usługi, a nazwa Krośniewice będzie często wymawiana w różnych krajach Europy i pewnie na innych kontynentach – podkreślał Ireneusz Frankowski.

Dodał, że spółka Miratrans wykupiła grunty od strony obwodnicy pod kolejną inwestycję. Planuje się tam wykonać plac składowy dla kontenerów pustych, magazyny i warsztaty.

- Inwestycja, która powstaje na terenie naszej gminy z pewnością zapisze się w historii Krośniewic. Uruchomienie terminala spowoduje nie tylko stały wpływ podatków do gminy, ale zagwarantuje także nowe miejsca pracy. Dziś pomimo trudu związanego z pandemią, nasza gmina będzie potężnie rozwijającym się samorządem. Niezwykle cieszę się, że możemy być godnym partnerem dla firmy Miratrans i brać udział w tak ważnej budowie mającej niebagatelne znaczenie dla całego regionu północnej części województwa łódzkiego – mówiła burmistrz Krośniewic, Katarzyna Erdman.

Dodała, że dzięki budowie terminala gmina łapie wiatr w żagle, a Miratrans pozyskuje odpowiedniego partnera, który będzie wspierał i rozwijał inwestycję do oczekiwanego poziomu.

- Jestem przekonana, że to początek oczekiwanego od wielu lat rozwoju naszej gminy – podkreślała K. Erdman. 

Inwestycja polega na budowie terminala multimodalnego do przeładunku kontenerów, naczep i ładunków ponadgabarytowych o zdolności przeładunkowej 140 000 TEU/rok (TEU to jednostka miary odpowiadająca pojemności; używana często w odniesieniu do portów i statków kontenerowych. Jest ona równoważna objętości standardowego kontenera o wymiarach 6,10 × 2,44 × 2,59 metra lub mniej więcej 39 m sześc.).

Z portu docelowo będą korzystać przedsiębiorcy realizujący w swej działalności przewóz ładunków (również importerzy i eksporterzy) w obszarze wielu branż przemysłowych (producenci lub podmioty stanowiące pośrednie ogniwo łańcucha dostaw jak firmy zajmujące się transportem, spedycją, logistyką).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy