Reklama

[FOTO] Kilkadziesiąt interwencji straży. Uszkodzony dach, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne

Opublikowano: czw, 27 sie 2020 11:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj W TYM MIEJSCU informowaliśmy o licznych interwencjach straży pożarnej w związku z nawałnicą, która przeszła nad naszym powiatem. Dziś znamy już ogólny zarys tego, z czym musieli mierzyć się strażacy.

Dyżurny KP PSP Kutno pierwsze zgłoszenie dotyczące skutków nawałnicy odebrał ok. godz. 15. Z kolei ostatni zastęp wrócił do bazy dopiero ok. godz. 3 nad ranem.

- Ogólnie w związku z wichurami na terenie naszego powiatu interweniowaliśmy 33 razy. W jednym przypadku zabezpieczaliśmy uszkodzony dach, pozostałe interwencje dotyczyły nadłamanych gałęzi, czy przewróconych konarów drzew – mówi Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Kutnie, kpt. Mariusz Dudkowski.

W niektórych przypadkach drzewa i gałęzie uszkadzały bądź zrywały linie energetyczne. Wówczas zadaniem strażaków – oprócz uprzątnięcia drzewa – było zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu pracowników energetyki.

Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. W działaniach uczestniczyli strażacy PSP i druhowie OSP z niemal całego powiatu.

Strażacy pracowali m.in. w Kutnie, Woli Raciborowskiej, Grochówku, Oporowie, Krośniewicach, Głogowcu, Grodnie, Podczachach, Żurawieńcu, czy Klonowcu Starym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE