Reklama

Reklama

[FOTO] Niemal spłonął żywcem! Strażacy wyciągnęli go z ognia! „Trafił do szpitala w stanie ciężkim”

Opublikowano: śr, 12 lut 2020 12:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ten pożar mógł zakończyć się tragicznie, jednak dzięki błyskawicznej akcji przeprowadzonej przez straż pożarną i ratowników medycznych udało się uratować życie ok. 60-letniego mężczyzny. Poszkodowany z licznymi obrażeniami został wyciągnięty przez strażaków z płonącego budynku i trafił prosto do karetki.

Reklama

O tym pożarze pisaliśmy wczoraj W TYM MIEJSCU. Przypomnijmy, że doszło do niego w miejscowości Janów (gm. Bedlno). Akcja gaśnicza trwała od godz. 21.44 do 23.41.

Na miejscu działały 2 wozy bojowe z JRG Kutno i 4 zastępy OSP (Żychlin, Bedlno i Pniewo). W sumie z żywiłem walczyło 27 strażaków (8 strażaków PSP i 19 druhów OSP). Krótko po przyjeździe pierwszych zastępów okazało się, że w płonącym domu znajduje się człowiek.

- Zgłoszenie dotyczyło pożaru drewnianego budynku. Ranna została jedna osoba, która została przez nas ewakuowana z płonącego domu. Medycznych czynności ratowniczych udzielał jej zespół ratownictwa medycznego – relacjonuje oficer dyżurny KP PSP Kutno.

Działania strażaków polegały na – oprócz ewakuacji rannego – zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu środków gaśniczych w natarciu oraz oddymianiu i przewietrzaniu.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że ranny został mężczyzna w wieku ok. 60 lat. Poszkodowany miał doznać poważnych poparzeń m.in. głowy, stóp i kolan.

Ranny z licznymi obrażeniami ciała trafił pod opiekę ratowników medycznych. Najpierw pomocy udzielano mu na miejscu, potem został przetransportowany do szpitala.

- Przed godz. 22 wezwano nas do miejscowości Janów. Mężczyznę w stanie ciężkim przewieźliśmy do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego kutnowskiego szpitala – mówi nam rat. med. Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się druhowie z Bedlna i - jak piszą na facebooku - to oni wyciągnęli poszkodowanego.

- Po przybyciu jako pierwsi na miejsce zdarzenia rozwinęliśmy jedną linię w obronie pozostałej części budynku przed rozprzestrzenieniem się ognia, a następnie do przeszukania mieszkania. Okazało się że w środku może przebywać osoba poszkodowana która została przez nas natychmiast ewakuowana z płonącego budynku. Strażacy z OSP Żychlin zajęli się poszkodowanym, a następnie przekazali ratownikom medycznym z karetki - piszą druhowie z OSP Bedlno.

Przyczyny wczorajszego pożaru póki co nie są znane. Służby wciąż ustalają dlaczego do niego doszło.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)