Reklama

[FOTO] Policjanci ukarali kierowcę autobusu. Przewoził za dużo ludzi

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny.

Zgodnie z nowymi wytycznymi Rady Ministrów podróżując środkami komunikacji publicznej należy pamiętać, że ilość pasażerów w pojeździe nie może przekroczyć połowy liczby miejsc siedzących – obowiązek ten dotyczy również przewoźników prywatnych.

- Przykładem niestosowania się do zleceń jest sytuacja, która miała miejsce 2 kwietnia na terenie Kutna. Funkcjonariusz Policji wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, którzy wspomagają nas we wspólnych patrolach zatrzymali do kontroli przy ul. Łąkoszyńskiej autobus przewożący ludzi. Jak się okazało w autobusie było 26 miejsc siedzących, a więc dopuszczono przewóz 14 osób a pasażerów w chwili kontroli było 24 - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo kierowcę za tak nieodpowiedzialne zachowanie.

- Kierowca za złamanie obowiązującego nakazu przewożenia wyznaczonej przepisami liczby osób został ukarany mandatem karnym - kończy podkom. Edyta Machnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE