Reklama

[FOTO] Ukradli... znak drogowy. Nagrała ich kamera: ''Takie przestępstwa mogą skończyć się tragedią!”

Opublikowano:
Autor:

[FOTO] Ukradli... znak drogowy. Nagrała ich kamera: ''Takie przestępstwa mogą skończyć się tragedią!” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała zdjęcie z monitoringu na którym zarejestrowano kradzież znaku drogowego. Policja jest już na tropie złodziei, a GDDKiA zaznacza, że podobne kradzieże mogą mieć fatalne skutki.

- Mimo coraz skuteczniejszych działań policji i sądów, w dalszym ciągu zdarzają się kradzieże elementów infrastruktury drogowej. Złodzieje nie mogą się jednak czuć bezpiecznie, ze względu na fakt, że coraz więcej miejsc jest monitorowanych. Jeśli dodać do tego pracę służb mundurowych i naszych patroli, ryzyko wpadki jest coraz większe. Niedawno przekonali się o tym dwaj młodzi mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, którzy kradli bariery i pokrywy włazów. Sąd potraktował ich z całą surowością i u schyłku minionego roku zostali skazani rok więzienia, w zawieszeniu na 5 lat i zwrot kosztów w wysokości ponad 75 tys. zł. każdy – informuje Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zapowiada, że przypadki kradzieży i dewastacji elementów infrastruktury będą ścigane z całą surowością. W sukurs przychodzi tutaj obecna technika. Coraz więcej miejsc jest monitorowanych.

- Prezentujemy zdjęcie, na którym uwieczniono kradzież znaku drogowego w okolicach węzła Piątek, w sąsiedztwie autostrady A1. Policja jest już na tropie złodziei. Jak widać, nawet w miejscach pozornie dla złodziei bezpiecznych, należy liczyć się, że kamery zarejestrują corpus delicti, który w sądzie będzie nie do podważenia – zaznacza Zalewski.

Problem jest jednak znacznie bardziej złożony i groźny. Podobne przestępstwo, jakie widać na zamieszczonej fotografii, to nie tylko kradzież mienia publicznego.

- To także ryzyko sprowadzenia na przypadkowych uczestników ruchu niebezpieczeństwa kolizji, a nawet wypadku, którego skutki mogą być tragiczne. Nietrudno wyobrazić sobie konsekwencje, jakie mogłyby być spowodowane kradzieżą znaku STOP – dodaje M. Zalewski.

GDDKiA apeluje do wszystkich, którzy widzieli podobne zajścia, aby niezwłocznie zgłaszali sprawę na policję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE