Reklama

[FOTO] Wreszcie! Historyczny dzień dla strażaków z naszego powiatu!

Opublikowano: czw, 30 kwi 2020 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To wielki dzień dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kałkowej. Jednostka od 1 maja będzie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Takie informacje podaje portal remiza.com, czyli polski serwis pożarniczy.

- Komendant Główny PSP st. bryg. Andrzej Bartkowiak podjął swoją pierwszą decyzję o włączeniu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Na liście znalazły się już tradycyjnie nowe jednostki i te którym przedłużono funkcjonowanie w systemie na kolejne pięć lat – podaje remiza.com.

Na liście opublikowanej przez portal znalazła się jednostka z naszego powiatu, a konkretnie z gminy Bedlno. Mowa o OSP Wola Kałkowa.

Przypomnijmy – w lutym podpisano pierwsze w historii gminy Bedlno porozumienie w związku z włączeniem jednostki OSP do KSRG.

Chodzi o to, by możliwe jak najbardziej skrócić czas dojazdu dobrze wyszkolonych i wyposażonych strażaków do miejsca, w którym są potrzebni.

Druhowie z Woli Kałkowej od lat "kompletowali" wszystkie elementy niezbędne do włączenia ich do systemu.

Pod koniec ub. roku OSP Wola Kałkowa wzbogaciła się o fabrycznie nowy wóz bojowy. Szeroko relacjonowaliśmy to W TYM MIEJSCU. Bez tego pojazdu członkostwo w KSRG nie byłoby możliwe.

- Rokrocznie układaliśmy tę drabinkę różnych elementów, takich jak uzbrojenie, wyszkolenie i osiągnęliśmy stan, który mamy obecnie. Na początku tego roku (2019 - dop. red) – po zmianie władz w gminie Bedlno – zapaliło się zielone światło i wyrażono zgodę na to, żeby włączać nas do KSRG. Zostaliśmy objęci ogólnopolskim programem wspierania Ochotniczych Straży Pożarnych. Znaleźliśmy się w ekskluzywnym gronie ok. 300 jednostek z całego kraju – mówił nam w grudniu ub. roku Cezary Jaros, prezes zarządu OSP Wola Kałkowa.

fot. archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE