Reklama

Reklama

[FOTO] Zdemolowane budynki mogą się zawalić? Nadzór budowlany komentuje

Opublikowano: 29 maja 2020 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O nielegalnym składowisku odpadów na terenie dawnej ubojni przy ul. Promiennej pisaliśmy w ostatnim czasie kilkukrotnie. Temat znany jest Urzędowi Miasta (KLIK), o problemie wie także policja, o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz sprawę komentuje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Na teren dawnej ubojni każdy może swobodnie wejść, dlatego rodzi się pytanie - czy znajdujące się tam zdewastowane budynki zagrażają bezpieczeństwu?

Reklama

Przypomnijmy – jeden z naszych Czytelników na początku maja alarmował nas, że na terenie dawnej ubojni przy ul. Promiennej w Kutnie ktoś nielegalnie wyrzuca śmieci. Znaleźliśmy tam m.in. stare opony, azbest, gruz i wiele więcej. Ten proceder ciągnie się od dłuższego czasu.

- Teren wygląda jak wysypisko śmieci. Jak widać żadna ze służb nie zrobiła w tej sprawie nic co mogłoby zmusić właściciela terenu do jego należytego zabezpieczenia w taki sposób, aby uniemożliwić dalsze zaśmiecanie tego terenu – pisał do nas pan Krystian Marzec.

Same budynki znajdujące się na terenie dawnej ubojni są opuszczone, znajdują się w fatalnym stanie, dostęp do nich nie jest w żaden sposób ograniczony – każdy może tam wejść i stamtąd wyjść.

Dlatego o komentarz poprosiliśmy Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kutnie. Zapytaliśmy, czy PINB zna problem o którym alarmował nasz Czytelnik i czy dysponuje narzędziami umożliwiającymi poprawę bezpieczeństwa w miejscu dzikiego wysypiska śmieci.

Beata Wójcik, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego informuje nas, że pierwsza informacja o złym stanie technicznym zabudowań po byłej ubojni dotarła do PINB w czerwcu 2018 roku.

- W wyniku podjętych działań doprowadzono do zabezpieczenia terenu nieruchomości przed wstępem osób nieupoważnionych oraz oznaczenia nieużytkowanych obiektów budowlanych tablicami ostrzegawczymi informującymi o zakazie wstępu. Stan prawny obiektu nie jest ustalony do chwili obecnej. W wyniku kolejnej interwencji z dnia 20.05.2020r., w dniu 22.05.2020r zostały przeprowadzone na terenie opuszczonej nieruchomości czynności kontrolne w wyniku których stwierdzono, że obiekty budowlane znajdujące się na posesji są zdewastowane jednak konstrukcyjnie nie zagrażają bezpieczeństwu. Teren wokół jest wykorzystywany jako śmietnisko – stwierdza Beata Wójcik.

Zaznacza, że teren nieruchomości stanowi teren prywatny, zatem wstęp na posesję nie jest dowolny i odbywa się na własne ryzyko.

- Sam fakt braku ogrodzenia nie oznacza zgody właścicieli na przebywanie osób nieupoważnionych na terenie nieruchomości. Umyślne niszczenie mienia jest wykroczeniem, jednak konsekwencje tego czynu nie należą do właściwości nadzorów budowlanych – kończy Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kutnie.

foto: zdjęcia wykonane na początku i w połowie maja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)
 • rok temu | ocena +1 / -1

  Dorotka

  To może też zaintersujecie się młynem na przemysłowej? Ostnio widziałam wiele zdjęć z tego miejsca i jedno nawet z dachu.

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Głos

   Może zrob materiał i podrzuć KCI, a nie jak przystało na Polaków - zróbcie wy bo ja nie chcę się mieszać.

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Redaktorzy bez podstawówki.

  To miejsce było znane okolicznym mieszkańcom i nielicznym z Kutna. Niestety, po Waszym artykule który miał robić sensacje stał się obiektem młodzieży. Syf jaki teraz tam ludzie wyrzucają jest już patologią. Sensacją dopiero będzie gdy jakiś gówniarz tam coś sobie zrobi a policji wskaże że miejsce poznał po Waszych pseudo artykułach.

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Społecznik

   Bzdura! Komentarz dno! Najlepiej nic nie widzieć i o niczym nie pisać. W 2018 roku był już tam syf, więc ci co chcieli wiedzieli gdzie śmieci wyrzucać bez konsekwencji prawnych. Obecnie śmieci jest więcej i gdyby tematu nie nagłaśniać ilość odpadów zwiększy się podwójnie lub potrójnie. Myślę, że osobie która wypisuje tego typu dyrdymały zależałoby aby tematu nie ruszać ponieważ do tej pory sama korzystała z miejsca jako nielegalnego wysypiska. Cóż mam nadzieję że autor tego bzdurnego komentarza swoje odpady zacznie wyrzucać do swojego kosza i za swoje pieniądze będzie te odpady utylizowal. Temat będzie wracał, a miejsce będzie monitorowane czy się to komuś podoba czy też nie. Młodzież jeśli wchodzi na ten teren i któremuś coś się stanie to nie sprawa mediów czy policji, a nieodpowiedzialnego postępowania osób tam przebywających (nielegalnie)

   • rok temu | ocena +13 / -13

    Nie znasz życia, społeczny imbecylu

    Społeczniku, siedź tam w swoim m2 z czasów komuny. Najgorzej jak się wypowiada osoba która nawet tam nie mieszka. Codziennie z okien widzę co tam się dzieje od momentu gdy powstał ten artykuł. Problem jest znany już od 9 lat gdy firma upadła i się zmyła - nie od 2018. Artykuł jest napisany dla sensacji. Śmieci które widać na zdjęciach zalegają od kilku dobrych lat - nie jest to świeży problem, lecz do tej pory ich nie przybywało w tak ogromnych ilościach jak przez ostatnie 2-3 tygodnie. Wsiądź na swój składaczek i się wybierz w ten rejon, sprawdź. Polecam przyjazd w godzinach 21-24 gdy jest to miejsce schadzek patologii która musi się grzmocić bo krzakach. Najlepiej to weź się za robotę. Zakład był prowadzony przez osobę pochodzenia Izraelskiego której w kraju nie ma od dobrych kilku lat, teren nie będzie zabezpieczony a właściciel gruntu nie zostanie nawet ukarany w żaden sposób. Ubojnia specjalizowała się w uboju koszernym, przez co zakład upadł bo w naszym kraju zostało to zakazane. Miejsce jest w taki sposób monitorowane że przez ostatni miesiąc ani jeden patrol policji czy straży miejskiej nie zajechał mimo że wielokrotnie było zgłaszane. No ale co taki społecznik może wiedzieć skoro siedzi w swych 4 ścianach. :) masakra.

    • rok temu | ocena +4 / -4

     Imbecyl cię zrobił i spaprał

     Szkoda ci bo śmieci nie będziesz miał gdzie wyrzucać co? Skoro widujesz tam osoby, które w tym miejscu nie mają prawa być zglaszaj ten fakt na 112, a nie będziesz bez sensu. Będą kolejne artykuły i kolejne zdjęcia jeśli nic się tam nie zmieni. Bądź odważny wyjdź z drewnianej nory i zacznij zmieniać paskudną rzeczywistość.