Reklama

Reklama

[FOTO] Zmasakrowany samochód na autostradzie. Sparaliżowany kierowca potrzebuje pomocy

Opublikowano: czw, 19 lis 2020 13:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod koniec września na autostradzie A1 pod Kutnem doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowej toyoty. Ciężko rannego kierowcę z pojazdu wyciągali strażacy, potem pan Tomasz trafił do szpitala. Mężczyzna cudem przeżył, lecz teraz walczy o chociaż częściowy powrót do zdrowia.

Reklama

- Padał deszcz, Tomek wpadł w poślizg i uderzył w barierę, która powinna bez problemu wytrzymać prędkość 100 km/h, niestety bariera pękła, wciągnęła samochód pod spód, miażdżąc górę samochodu i doprowadzając do złamania 5 kręgu szyjnego. W wyniku tego zdarzenia Tomasz doznał stłuczenia rdzenia kręgowego i rozcięcia płata czołowego – mówią bliscy pana Tomasza.

Mężczyzna trafił do jednego z łódzkich szpitali, przeszedł operację kręgosłupa i ma wstawiony stabilizator. Oprócz tego ma silnie stłuczenie rdzenia kręgowego, wdała się martwica krwotoczna rdzenia i nastąpił obrzęk rdzenia.

- Niestety Tomasz ma czterokończynowy niedowład symetryczny, bardzo głęboki uraz po lewej stronie, nie rusza rękami i nogami, ale ma czucie w rękach i nogach.Dzięki temu, że Tomek obsługuje głosowo telefon to przy użyciu asystenta Google może kontaktować się z najbliższymi (łączy się głosowo).Na początku nie dawano Tomkowi żadnych szans, natomiast obecnie rokuje na poprawę, ale konieczna będzie profesjonalna rehabilitacja – podkreśla rodzina mężczyzny.

W tej chwili pan Tomasz korzysta z bezpłatnej rehabilitacji, ale zaraz po jej zakończeniu, konieczne jest kontynuowanie rehabilitacji przez minimum 12 miesięcy. Koszt to 15.000 zł/miesiąc, łącznie roczna rehabilitacja wyniesie ok. 180.000 zł.

- Gdy uda się zrehabilitować chociaż ręce, to młody 22 letni człowiek, będzie mógł wrócić do pracy w swoim zawodzie, jako informatyk, programista. Jest to dla niego bardzo ważne, bo jest na początku swojej drogi życiowej i chciałby być chociaż w minimalnym zakresie samodzielnym i pracować w swoim zawodzie – czytamy na stronie gdzie prowadzona jest zbiórka.

Zrzutka na rehabilitację pana Tomasza prowadzona jest TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy