Reklama

Fotoradary w naszym powiecie zrobiły tysiące zdjęć. Ile dokładnie? Który jest „rekordzistą”?

Opublikowano:
Autor:

Fotoradary w naszym powiecie zrobiły tysiące zdjęć. Ile dokładnie? Który jest „rekordzistą”? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fotoradary. W naszym powiecie znajduje się ich pięć. W sumie w ubiegłym roku zrobiły prawie 6,5 tys. zdjęć. To dużo czy mało? Pewne wnioski można wyciągnąć na podstawie poniższych statystyk, którymi podzielił się z nami Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Na wstępie warto zaznaczyć, że fotoradarom z naszego powiatu brakuje bardzo dużo do rekordzistów w skali kraju. Najwięcej naruszeń zanotowało urządzenie w Gliwicach (26,4 tys.), w Warszawie przy ul. Spacerowej (22 tys.) oraz w Kamieńsku (13,8 tys.).

W naszym powiecie najwięcej zdjęć w 2018 roku wykonał fotoradar w Bedlnie (1690). Niewiele mniej wykroczeń zarejestrowało urządzenie w Pleckiej Dąbrowie (1661). Na kolejnych pozycjach znajdują się – Wojszyce (1544), Piwki (1399) i Kutno (157). W sumie daje to 6451 zarejestrowanych naruszeń w 2018 roku.

Porównajmy te dane z rokiem 2017. Wówczas najskuteczniejszym fotoradarem był ten w Wojszycach (1627). Dalej znajdowała się Plecka Dąbrowa (859), Bedlno (816), Piwki (504) i Kutno (180). W sumie daje to 3986 zarejestrowanych naruszeń.

W całej Polsce stacjonarnych, klasycznych fotoradarów znajduje się 431. Ta liczba wkrótce wzrośnie i możliwe, że do pięciu urządzeń z naszego powiatu dołączą nowe. Żadne decyzje jednak jak dotąd nie zapadły.

- W związku z otrzymanym dofinansowaniem do projektu „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym", CANARD podjął wstępne prace zmierzające do zakupu i instalacji urządzeń rejestrujących w nowych lokalizacjach. Zostaną one wytypowane w oparciu o przeprowadzoną analizę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pierwsze inwestycje w tym zakresie są przewidziane na 2020 rok. Na obecnym etapie prac, nie jest możliwe wskazanie konkretnych lokalizacji instalacji nowych stacjonarnych urządzeń rejestrujących – informuje nas Anna Majda z Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE