Reklama

Frank Parker Project w Alternatywie

Opublikowano:
Autor:

Frank Parker Project w Alternatywie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Frank Parker Project & Paweł Serafiński już 23 marca wystąpią przed kutnowską publicznością w klubokawiarni Alternatywa. To będzie uczta dla fanów muzyki!

Pochodzący z Chicago Frank Parker występował na najlepszych światowych estradach z takimi artystami jak Freddie Hubbard, Kurt Elling, czy Joe Lovano. Towarzyszy również takim muzykom jak Michał Urbaniak, czy Marcin Pospieszalski. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. To znakomity perkusista doceniony przez krytyków i publiczność, który wystąpił na najważniejszych jazzowych festiwalach. Koncertował w USA, Kanadzie, Europie, Ameryce Południowej Australii i Azji. Wziął udział w najważniejszych światowych festiwalach jazzowych w tym North Sea Jazz Festival oraz Chicago Jazz Festival, Sante Fe Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, JVC Jazz Festival, Made in Chicago Jazz Festival, Monterey Jazz Festival, Pescara Jazz Festival, International Association of Jazz Educators Convention (IAJE) i wiele innych.

Aktualnie występuje z Michałem Urbaniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Wojciechem Koniekiewiczem, Apostolis Anthimos, Piotrem Baronem, SBB, Tie Break, Free Cooperation, Mike Parker Trio, Marcinem Lamchem, Maciejem Fortuną, zespołem DagaDana oraz The Frank Parker Trio/Quartet. Oprócz działalności koncertowej Frank zajmuje się kompozycją, aranżacją oraz produkcją własnej muzyki.

Na scenie obok Franka Parkera wystąpi Paweł Serafiński grający na organach Hammonda – laureat wielu nagród jazzowych m.in. Nagroda Stowarzyszenia Jazzowego „Melomani” i Prezydenta Miasta dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana (rok 1997, 2001 i 2004). Wykładowca łódzkiej PWSFTiTV, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Wielokrotnie wyróżniony w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum.

Współpracuje z czołówką polskiego jazzu i gwiazdami polskiej estrady. Był członkiem Grupy Vox i Alex Band. Grał z takimi bluesmanami jak John Broadway Tucker, Carlos Johnson, John Jaworowitc. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Łodzi. Współpracuje z Teatrem Studyjnym i Teatrem Nowym. To również opiekun artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej organizowanego przy Muzeum Kinematografii. Współpracuje z Kwartetem Rubinsteina. Posiada w swoim dorobku bogatą dyskografię. Dwukrotna Platynowa Płyta (Wojciech Gąsowski) w roli producenta. Nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Hip-Hop z zespołem Thinkadelic. Paweł Serafiński to także producent i aranżer, znany z jazzowych opracowań muzyki filmowej Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Korzyńskiego, Krzesimira Dębskiego, Henryka Warsa. Komponuje muzykę kameralną m.in. „Kwartkwartet”, „Pamiętaj DekaloQ” na sopran, kwartet smyczkowy i organy Hammonda.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:30. Wstęp wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE